W zeszłym tygodniu wspominaliśmy o tym, że w przygotowaniu mamy noworoczny znaczek turystyczny, o którym niebawem poinformujemy. I dziś właśnie nadszedł ten dzień.  

Rozwijając więc temat, standardowo przypomnimy, że od wielu lat motywem przewodnim Noworocznych Znaczków Turystycznych jest ustanawiany przez Sejm Rzeczypospolitej Polskiej patronat nad rokiem. Stanowią go zwykle ważne historyczne wydarzenia i zasłużeni ludzie. Spośród kilku propozycji wybieramy taką, która naszym zdaniem, w konkretnym roku, zasługuje na szczególną uwagę. Nie chcemy w żaden sposób umniejszać zasług i ważności innych tematów i osób, a jedynie przybliżyć konkretną postać/wydarzenie, zmobilizować turystów do zapoznania się z dodatkowymi materiałami na ten temat i zachęcić do refleksji.

Tym razem doszliśmy do wniosku, że bohaterem noworocznego znaczka turystycznego w roku 2024 powinien być Zygmunt Fortunat Miłkowski, którego sylwetkę przedstawiamy nieco szerzej na podstronie poświęconej znaczkowi.

NOWOROCZNY ZNACZEK TURYSTYCZNY 2024

Zachęcamy do tego, by zapoznać się z treścią, którą tam publikujemy, jak również do poszerzania we własnym zakresie wiedzy na temat wybranego patrona. Prezentowany dziś znaczek do sprzedaży trafi w pierwszych dniach stycznia 2024 roku i tradycyjnie dostępny będzie drogą korespondencyjną podobnie jak inne znaczki noworoczne z lat ubiegłych.