Urodziny wieży na Wielkiej SowieRównowaga w przyrodzie być musi, dlatego po wczorajszej premierze znaczków numerycznych pora na znaczek okolicznościowy. 

A skoro mamy maj, to niemal jak w banku jest to, że będzie to znaczek przygotowany z okazji kolejnych już urodzin wieży widokowej na szczycie Wielkiej Sowy, w Górach Sowich.

Przypomnimy jedynie, że okolicznościowe znaczki urodzinowe towarzyszą nam od 2013 roku. Na znaczku w sposób humorystyczny przedstawiona jest Jubilatka czyli wieża. W ten sposób powstała bardzo ciekawa i lubiana przez kolekcjonerów seria znaczków, która jest zarazem pierwszą tego typu w naszym kraju, choć nie jedyną, bo ma już swoich naśladowców.

Wracając jednak do samych urodzin i znaczka to warto byście kliknęli w link poniżej, lub przynajmniej przeczytali to co napisaliśmy pod nim. Znajdziecie tu wszelkie informacje, które pomogą w zdobyciu znaczka. My jak zawsze zachęcamy do czynnego udziału w urodzinach, które odbędą się 25 maja i wędrówkę na szczyt Wielkiej Sowy. Znaczek dostępny od 25 maja.

ZO - 113 URODZINY WIEŻY WIDOKOWEJ NA WIELKIEJ SOWIE

W tym roku 113. urodziny wieży widokowej na szczycie Wielkiej Sowy odbędą się 25 maja. Tego też dnia od godziny 19:00 na polanie pod wieżą zapłonie ognisko, przy którym każdy turysta będzie mógł upiec kiełbaskę, posiedzieć w gronie turystów, a także w blasku gwiazd rozkoszować się widokiem wieży nocną porą. Za drobną opłatą każdy będzie miał niepowtarzalną okazję doświadczyć nocnego wejścia na szczyt wieży, z której o tej porze rozciągają się niedostępne zwykle widoki miejscowości położonych wokół Gór Sowich. Na pierwszych zdobywców wieży organizatorzy przewidzieli pamiątkowy znaczek turystyczny ufundowany przez CKiT w Walimiu. Na uczestników urodzin czekać też będzie kiełbaska na ognisko, którą tradycyjnie funduje Ośrodek Wypoczynkowy "RZECZKA" oraz Schronisko Górskie "ORZEŁ". 

Zachęcamy do udziału w urodzinach. To również kolejna turystyczna okazja do spotkania się w turystycznym gronie znaczkomaniaków. Jeśli tak będzie nie zapomnijcie nas o tym poinformować, choćby poprzez przesłanie pamiątkowych fotografii z wiekową jubilatką.