Jeśli myśleliście, że na jednej premierze zakończymy ten dzień to byliście w błędzie. Pisaliśmy przecież o równowadze, a skoro była mowa o dwóch znaczkach numerycznych to logiczne są również dwa okolicznościowe. Dotyczy to tylko dnia dzisiejszego, żeby nie było :-)

Przedstawiamy Wam zatem znaczek okolicznościowy, który od 18 maja będzie możliwy do uzyskania w Bystrzycy Kłodzkiej, mieście, które za sprawą innych znaczków zapewne już znacie, a które w tym roku obchodzi  jubileusz 700-lecia nadania praw miejskich. 

Szczegóły nt. obchodów i rocznicy znajdziecie na stronach internetowych miasta, a jeśli jeszcze nie mieliście okazji być w tych rejonach to zachęcamy do lektury poniższego opisu, na pewno prędko zechcecie się tu pojawić. Zapraszamy.

ZO - BYSTRZYCA KŁODZKA 1319 - 2019

Bystrzyca Kłodzka to od 700 lat jeden z najpiękniejszych zakątków Ziemi Kłodzkiej. Obszar gminy rozciąga się między Górami Bystrzyckimi, a Masywem Śnieżnika, co czyni ją bardzo atrakcyjną turystycznie. Zróżnicowane ukształtowanie daje turystom wachlarz możliwości, od wytyczonych szlaków pieszych, rowerowych, nordic walking, biegowych i zjazdowych po wspinaczkę górską. Gmina obejmuje 38 miejscowości z czego dwie, Międzygórze i Długopole Zdrój, o znaczących walorach uzdrowiskowych. Znajdują się tu m.in. rezerwat Wodospadu Wilczki, Śnieżnicki Park Krajobrazowy, uzdrowisko i liczne źródła wód mineralnych oraz wiele innych osobliwości turystycznych i przyrodniczych. Sercem gminy jest Bystrzyca Kłodzka, Miasto Królewskie bogate w historię, kulturę i zabytki, do których prowadzi wytyczona Miejska Trasa Turystyczna. Tarasowa zabudowa miasta otoczona murami obronnymi, stanowi niepowtarzalną panoramę miasta, na długo zapadającą w pamięć turystów odwiedzających to niezwykle malownicze miejsce.