Wracamy na zachód kraju, a dokładniej do Nowej Soli. To właśnie temu miastu poświęcimy dziś nieco uwagi, a to za sprawą znaczka, który już jutro powinien znaleźć się w sprzedaży.

Znaczek promuje Park Fizyki w Nowej Soli, czyli miejsce, w którym poznacie wiele fizycznych zagadnień, przeprowadzicie stosowne doświadczenia i przy okazji wypoczniecie wśród zieleni. Dokładny opis tego miejsca znajdziecie poniżej, więc polecamy go Waszej uwadze, jak cały park zresztą.

Mamy nadzieję, że najnowszy znaczek będzie powodem do powrotu do Nowej Soli lub impulsem do pierwszej wizyty i do zdobycia wszystkich miejscowych znaczków turystycznych. Po wizycie koniecznie zostawcie komentarz na podstronie tego znaczka i podeślijcie nam jakieś fotki do opublikowania w mediach społecznościowych. W okolicach Nowej Soli turystycznych atrakcji nie brakuje, więc może w ten sposób przyczynicie się do dalszego rozwoju znaczkowej idei i powstania kolejnych znaczków w okolicy.

PARK FIZYKI W NOWEJ SOLI No. 1292

Czym różni się litofon od ksylofonu lub nurek Kartezjusza od dysku Bemhama? Jeśli nurtują was takie zagadnienia, to odpowiedzi na nie znajdziecie w Centrum Matematyczno – Informatyczno – Przyrodniczym Odran czyli w skrócie w Parku Fizyki w Nowej Soli. Park ten ma sześć stref poświęconych różnym działom fizyki i obfituje w urządzenia do własnoręcznego przeprowadzenia doświadczeń. Jest ich tam prawie pięćdziesiąt więc nie ma szans na nudę, a dobra zabawa jest gwarantowana. Wszystko pod chmurką w miłym otoczeniu zieleni, tuż przy sąsiadującym Parku Krasnala, Parku Linowym oraz kompleksie do uprawiania sportów wyczynowych. Uczniowie, mogą tu wraz z nauczycielem, w ciekawy sposób odkrywać naukowe reguły i zjawiska fizyczno-matematyczne. To również świetne miejsce dla rodzin z dziećmi. Pozwala aktywnie rozwijać twórcze myślenie oraz zdolności poznawcze. Z uwagi na swoje położenie na otwartym terenie, park jest dostępny sezonowo.