Na dzisiaj przygotowaliśmy jeszcze jeden komunikat, który na pewno poprawi humor wszystkim tym, którzy wybierają się w okolice Sochaczewa oraz tym, których drażniła luka numeryczna w istniejących znaczkach. 

Oto najnowszy krążek z Sochaczewa i kolejny obiekt, do którego poznania chcemy Was zachęcić. Z pewnością o samym zamku dowiecie się sporo, zwiedzając miejscowe Muzeum Ziemi Sochaczewskiej i Pola Bitwy nad Bzurą. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, byście już teraz poznali ten obiekt, a z pewnością pomoże w tym poniższy opis.

Sam znaczek w sprzedaży pojawi się na dniach. Dziś dotarł na miejsce, więc spokojnie dajcie Muzeum 1-2 dni na uruchomienie sprzedaży.

I na tym dzisiaj zakończymy, zapraszając wszystkich do odkrywania kolejnych niezwykłych miejsc w Sochaczewie. Nie zapominajcie o nas i koniecznie przesyłajcie swoje relacje z wycieczek. To skuteczny sposób na promocję znaczkowych miejsc i samych znaczków.

RUINY ZAMKU KSIĄŻĄT MAZOWIECKICH W SOCHACZEWIE  No. 1067

Zamek Książąt Mazowieckich w Sochaczewie wybudowany został na miejscu wcześniejszej drewniano-ziemnej warowni w drugiej połowie XIV wieku. Murowany zamek miał kształt trapezu i posiadał dwie murowane wieże, które później podwyższono o część drewnianą. Z drewna bowiem wykonane były również pozostałe zabudowania warowni. Najważniejszym gmachem był trzykondygnacyjny dom królewski, mieszczący piwnice, sklepy i składy oraz sale mieszkalne monarchy. Do budynku tego dołączono tzw. dom stary mieszczący mieszkania starosty oraz więzienie. Do północnej kurtyny dobudowano dom nowy, w którym mieściły się izby dla załogi oraz kilka sal o charakterze mieszkalnym. Niestety na skutek osunięcia się wzniesienia, na którym stała budowla, część zamku uległa zawaleniu. Po odbudowie zamek nękany był przez różnych najeźdźców i najpierw zniszczony został podczas wojny ze Szwedami, a następnie przez Prusaków podczas insurekcji kościuszkowskiej. Od tej pory zamek pozostał ruiną.