W dniach od 17 do 19 czerwca w Raciborzu odbywać się będzie XII Raciborski Festiwal Średniowieczny, w ramach którego wydano prezentowany obok znaczek okolicznościowy. 

Będzie to świetna okazja, aby przez kilka dni, w ramach zwiedzania Arboretum Bramy Morawskiej w Raciborzu, wejść w posiadanie znaczka okolicznościowego i tym samym wzbogacić się o kupon JOKER tak poszukiwany w grze kolekcjonerskiej. 

My zachęcamy do aktywnego uczestnictwa w festiwalu, bo atrakcji przewidziano bez liku. O szczegółach jak zwykle dowiecie się ze stron internetowych organizatora, które umieściliśmy na podstronie dotyczącej znaczka.

Przeczytajcie zatem poniższy opis, kliknijcie w link z nazwą znaczka i zaplanujcie sobie wizytę w Raciborzu. A jeśli zdobędziecie znaczek, nie zapomnijcie o dokonaniu wpisu na powyższej stronie i na naszym profilu FB jako relację z wycieczki. Życzymy udanej zabawy i owocnego zwiedzania.

ZO - XII RACIBORSKI FESTIWAL ŚREDNIOWIECZNY

Raciborski Festiwal Średniowieczny jest organizowany w tym roku już po raz dwunasty przez raciborskie Stowarzyszenie Drengowie znad Górnej Odry. Grupa ta zajmuje się rekonstrukcją historyczną wczesnego średniowecza i takie też drużyny co roku ściągają z całej Polski na raciborski Festiwal. Tegoroczna edycja odbywa się w dniach 17-19 czerwca w grodzie, który Drengowie budują tuż przy głównym wejściu do Arboretum Bramy Morawskiej w Raciborzu. Festiwal otworzy piątkowy koncert Roberta Jaworskiego grającego na średniowiecznej lutni i lirze korbowej, a przez kolejne dni będą w grodzie odbywać się liczne warsztaty, turnieje, pokazy walk, pokazy konne oraz spektakle i koncerty. Szczegółowy program Festiwalu oraz informacje o Stowarzyszeniu można znaleźć na internetowej stronie stowarzyszenia oraz na karcie wydarzenia w serwisie facebook.