PLEBISCYT NA NAJŁADNIEJSZY ZNACZEK 2016 ROKU

podsumowanie2015Mamy połowę stycznia, więc najwyższa pora pomyśleć o plebiscycie na najładniejszy Znaczek Turystyczny minionego sezonu turystycznego. W tym roku, postanowiliśmy kwestię plebiscytu rozstrzygnąć możliwie szybko, by uniknąć sytuacji sprzed roku, kiedy to troszkę się z plebiscytem spóźniliśmy.

Nowym fanom Znaczka Turystycznego przypominamy, że od trzech lat na początku roku wybieramy najładniejszy znaczek minionego sezonu. Ten najładniejszy wybierany jest spośród wszystkich ZT, które ukazały się w minionym roku. Na przestrzeni ostatnich lat głosy oddawane były w różny sposób, stwierdziliśmy jednak, że najlepszym rozwiązaniem jest głosowanie poprzez wiadomość e-mail i w ten oto sposób zagłosujemy i w tym roku.

Głosowanie na znaczek roku 2016 podzielone zostało na dwie tury.

  • I tura (głosowanie ogólne) – w terminie od 15 do 30 stycznia
  • II tura – głosowanie zdobywców ZK – w terminie od 1-15 lutego

W pierwszej turze głos na swoim zdaniem 5 najładniejszych ZT minionego roku może oddać każdy kolekcjoner, czyli posiadacz przynajmniej 1 Znaczka Turystycznego. Wystarczy zastosować się do wytycznych zawartych poniżej i zapoznać z grafikami znaczków z 2016 roku. Lista znaczków wydanych w 2016 roku znajduje się tutaj >>. Spośród wszystkich nadesłanych głosów wybranych zostanie 10 znaczków z największą ilością głosów i to te znaczki wezmą udział w drugiej turze plebiscytu, którą w całości rozstrzygną kolekcjonerzy ujęci na Liście polskich zdobywców ZK. Więcej o warunkach głosowania w drugiej turze napiszemy w dniu jej rozpoczęcia. Dzisiaj przedstawiamy garść informacji przydatnych podczas I tury.

W pierwszej turze głosujemy na 5 najładniejszych znaczków stosując następujące kryterium:

  1. (ZT nr...) - 5 pkt
  2. (ZT nr...) - 4 pkt
  3. (ZT nr...) - 3 pkt
  4. (ZT nr...) - 2 pkt
  5. (ZT nr...) - 1 pkt

(wystarczy skopiować powyższe zestawienie i wkleić do tekstu @, a zamiast kropek wstawić numer wybranego przez siebie znaczka, zajmie to ok. 30 sekund)

Wszelkie głosy wysyłamy wyłącznie w dniach 15-30 stycznia na adres kontakt@znaczki-turystyczne.pl podając swoje imię i nazwisko oraz numery znaczków, na które oddajemy głos wg powyższej instrukcji. W temacie wiadomości e-mail prosimy wpisać "Najładniejszy Znaczek Roku 2016". Wyniki głosowania w postaci zbiorczego zestawienia opublikujemy 31 stycznia i tego też dnia podamy zasady głosowania w kolejnej turze.

Zdajemy sobie sprawę z tego, że wybranie tego najładniejszego znaczka, spośród 110 wydanych w 2016 roku to niełatwa sprawa, ale liczymy na to, że w ciągu dwóch tygodni jakie przeznaczono na głosowanie uda się odnaleźć ten „NAJ”. Zachęcamy zatem do głosowania i życzymy miłej zabawy.