PLEBISCYT NA NAJŁADNIEJSZY ZNACZEK TURYSTYCZNY 2020 ROKU

znaczek rokuRozpoczął się rok 2021, właściwie nic się nie dzieje, ale to sytuacja chwilowa, bowiem już za chwilę będziemy mieli dla Was zajęcie :-) Czas na długo wyczekiwane głosowanie na "Najładniejszy znaczek turystyczny 2020 roku", mamy nadzieję, że z racji trwającej pandemii i tego, iż siedzicie w domach, w tym roku frekwencja będzie rekordowa. 

Zanim jednak na dobre rozkręcimy się z objaśnianiem zasad, nowym fanom znaczków turystycznych przypomnimy, że od 6 lat na początku roku wybieramy najładniejszy znaczek minionego sezonu. Ten najładniejszy wybierany jest spośród wszystkich znaczków turystycznych (ZT), które ukazały się w minionym roku.

Podobnie jak w latach ubiegłych głosujemy tylko poprzez wysłanie wiadomości e-mail. Głosowanie na znaczek roku 2020 podzielone zostało na dwie tury.

  • I tura (głosowanie ogólne) – w terminie od 15 do 30 stycznia
  • II tura – głosowanie zdobywców ZK – w terminie od 1 do 15 lutego

W pierwszej turze głos, na swoim zdaniem 5 najładniejszych ZT minionego roku, może oddać kolekcjoner, czyli posiadacz przynajmniej 1 Znaczka Turystycznego. Wystarczy zastosować się do wytycznych zawartych poniżej i zapoznać z grafikami znaczków z 2020 roku. Lista znaczków wydanych w 2020 roku znajduje się tutaj >>.

Spośród wszystkich nadesłanych głosów wybranych zostanie 10 znaczków z największą ilością punktów i to te znaczki wezmą udział w drugiej turze plebiscytu, którą w całości rozstrzygną kolekcjonerzy ujęci na Liście polskich zdobywców ZK. Więcej o warunkach głosowania w drugiej turze napiszemy w dniu jej rozpoczęcia. Dzisiaj przedstawiamy garść informacji przydatnych podczas I tury.

W pierwszej turze głosujemy na 5 najładniejszych znaczków stosując następujące kryterium:

  1. (ZT nr...) - 5 pkt
  2. (ZT nr...) - 4 pkt
  3. (ZT nr...) - 3 pkt
  4. (ZT nr...) - 2 pkt
  5. (ZT nr...) - 1 pkt

.... imię i nazwisko oddającego głos....

(wystarczy skopiować powyższe zestawienie i wkleić do tekstu e-maila, a zamiast kropek wstawić numer wybranego przez siebie znaczka, zajmie to ok. 30 sekund)

Oddane głosy wysyłamy wyłącznie w dniach od 15 do 30 stycznia na adres web@znaczki-turystyczne.pl podając swoje imię i nazwisko oraz numery znaczków, na które głosujemy - wg powyższej instrukcji. W temacie wiadomości e-mail prosimy wpisać "Najładniejszy Znaczek Roku 2020". 

31 stycznia opublikujemy wyniki głosowania z pierwszej tury i tego dnia, w jednym komunikacie, podamy dalsze zasady, które znacie już z lat ubiegłych.

W plebiscycie bierze udział 140 znaczków turystycznych. Wszystkie zostały ułożone zgodnie z kolejnością w jakiej powstawały.

Podobnie jak w latach ubiegłych wybór z pewnością nie będzie prosty, ale kto powiedział, że będzie łatwo? Mamy nadzieję, że uda Wam się wybrać ten jeden, jedyny - najładniejszy znaczek. Pamiętajcie, że jest to zabawa, w której największe znaczenie ma Wasz gust, grafika przedstawiona na krążku, a nie pochodzenie znaczka czy ambicje jakiejś lokalnej grupy. Ma to być najładniejszy Waszym zdaniem znaczek turystyczny, a nie walka o to, by wygrał znaczek z miasteczka "A" lub z województwa "B" czy krążek, który podoba się sąsiadowi. Zachęcamy zatem do głosowania i życzymy miłej zabawy.