Śledzący znaczkowe wieści w internecie zapewne już widzieli znaczek, który dziś oficjalnie prezentujemy. Dla wszystkich innych będzie to kolejna niespodzianka i okazja do ponownego odwiedzenia Kalisza. 

Tym razem na znaczku okolicznościowym promującym patronom roku w Kaliszu przedstawiono trzech braci z rodziny Kościelniaków. Każdy z braci był inny, ale łączyła ich pasja do sztuki oraz lokalny patriotyzm. Warto poznać te postaci bliżej i właśnie do tego choćby przez publikację najnowszego znaczka zachęcamy.

Szczegółowe informacje na temat braci i ich twórczości oraz zasług znajdziecie w internecie. O patronów roku możecie też pytać w kaliskiej Informacji Turystycznej, gdzie znaczek jest już dostępny w sprzedaży od dwóch dni. Przybywajcie zatem do Kalisza, zdobywajcie najnowszy znaczek okolicznościowy i poznawajcie inne znaczkowe miejsca, których w mieście nad Prosną nie brakuje.

ZO - 2023 - ROK BRACI KOŚCIELNIAKÓW W KALISZU

Radni Miasta Kalisza uchwalili Rok 2023 Rokiem Braci Kościelniaków: Tadeusza, Mieczysława i Władysława. Inicjatywa ta zrodziła się w związku z przypadającą w bieżącym roku 30. rocznicą śmierci Mieczysława Kościelniaka, a także w uznaniu dokonań twórczych utalentowanych plastycznie braci: Tadeusza Kościelniaka (ur. 11.07.1910 w Kaliszu, zm. 14.01.1996 w Kaliszu), Mieczysława Kościelniaka (ur. 29.01.1912, zm. 5.03.1993 w Słupsku) oraz Władysława Kościelniaka (ur. 21.09.1916, zm. 13.11.2015 w Kaliszu). To 3 artyści plastycy, którzy przysłużyli się Kaliszowi i znani są nie tylko w kraju, ale też za granicą. Byli wszechstronnie utalentowanymi artystami plastykami, historykami, a także popularyzatorami wiedzy historycznej, dotyczącej nie tylko Kalisza. Szczególnie ostatni z braci poświęcił całe swoje życie dokumentowaniu, opisywaniu i promocji Kalisza oraz regionu, a także innych zakątków świata, po którym chętnie podróżował.