Wiemy, że jesteście głodni kolejnych znaczkowych premier. Wiecie jednak, że co za dużo to nie zdrowo, dlatego aby od natłoku informacji nie rozbolały Was głowy stopniujemy Wam dobre wieści. Ostatnio dawno nie było premiery na Podhalu dlatego dzisiaj publikujemy premierę znaczka Domu Ludowego w Bukowinie Tatrzańskiej i mamy nadzieję, że będzie to początek kolejnej znaczkowej fali w tej części Polski. Na miejscu znaczki dostępne będą od 27 grudnia. Gorąco zapraszamy.

DOM LUDOWY W BUKOWINIE TATRZAŃSKIEJ No. 189

189Dom Ludowy to „bukowiańska perła”, jeden z największych obiektów drewnianych w Polsce, wybudowany w latach 1928-32. Sercem tego miejsca jest mogąca pomieścić 200 osób, stylowa sala teatralna, którą zdobią ręcznie malowane na szkle żyrandole i kinkiety oraz rzeźbiona czterometrowa panorama Tatr. Scena to wnętrze dawnej góralskiej chałupy. Dodaje ona wyjątkowego klimatu, ciepła i specyfiki temu miejscu. W przyziemiu mieści się Szkoła Ginących Zawodów, Folkloru i Sztuki Ludowej (pracownie: malarstwa na szkle, ceramiki, snycerki) oraz piękna „świetlica”, gdzie odbywają się wystawy twórczości ludowej. Do najważniejszych wydarzeń tutaj organizowanych należą: „Góralski Karnawał”, „Sabałowe Bajania”, środowe sztuki teatralne w wykonaniu bukowiańskiego Amatorskiego Zespołu Teatralnego im. Józefa Pitoraka, „Małe Bajania”, „Dziadońcyne granie”, cykl wystaw „Dusza na dłoni”.  

GPS: 49.339519 , 20.101976 , Miejsce sprzedaży: Bukowiańskie Centrum Kultury „Dom Ludowy”, ul. Kościuszki 87, Bukowina Tatrzańska