Znaczków turystycznych w Łodzi nigdy nie jest za wiele, jak to określił jeden z turystów, a w dodatku cieszą one niezmiernie. Dlatego dziś właśnie łódzka premiera i znaczek, który zadowoli chyba wszystkich, nawet najbardziej wybrednych kolekcjonerów. Bo któż z nas nie darzył sympatią tego uroczego misia, któremu dziś prezentowany znaczek jest poświęcony. 

Mowa rzecz jasna o Misiu Uszatku, którego pomnik znajdziecie przechadzając się ulicą Piotrkowską w Łodzi. Możliwe jest jednak, że młodsze pokolenie turystów nie zna tego misia i głównie dla nich powstał poniższy opis, za pośrednictwem którego poznacie tę postać - resztę znajdziecie w internecie.  

Znaczek właśnie dzisiaj dotarł na miejsce, więc spokojnie możecie planować wypady do Łodzi i spotkanie z Uszatkiem. Wszelkie niezbędne informacje nt. miejsca sprzedaży oraz linki do stron, znajdziecie na podstronie nowego znaczka, klikając w poniższy link. Zapraszamy do Łodzi i z niecierpliwością czekamy na Wasze relacje oraz zdjęcia w towarzystwie Misia Uszatka.

POMNIK MISIA USZATKA W ŁODZI No. 1118

Pomnik Misia Uszatka powstał w 2009 roku i dał początek wyjątkowemu w skali kraju projektowi, jakim jest Szlak Łodzi Bajkowej. Na tą niezwykle ciekawą trasę turystyczną składa się obecnie 10 rzeźb, przedstawiających bohaterów filmów animowanych powstałych w łódzkim Studiu Małych Form Filmowych Se-Ma-For. Postać Misia Uszatka powstała 6 marca 1957 roku jako dzieło pisarza Czesława Janczarskiego oraz ilustratora Zbigniewa Rychlickiego. Kariera telewizyjna sympatycznego niedźwiadka rozpoczęła się dopiero w 1962 roku. Największą popularność Uszatkowi dał serial animowany, który od 1975 roku zabawiał najmłodszych widzów przed telewizorami. Pomnik Misia Uszatka, zaprojektowany przez Magdalenę Walczak i Marcina Mielczarka, znajduje się przy reprezentacyjnej ulicy Piotrkowskiej, pod numerem 87. W Łódzkiej Informacji Turystycznej natomiast można kupić znaczek z podobizną bohatera animacji oraz wiele innych gadżetów.