Wczorajsza znaczkowa premiera wyzwoliła z Was pokłady energii, którą spożytkowaliście na piękną promocję newsa premierowego. Tak jak obiecaliśmy, mamy dla Was coś szczególnego i jest to kolejna premiera, ale tym razem znaczka okolicznościowego. 

Nie jest to jednak byle jaki znaczek, a jeden z tych, który lata temu zapoczątkował serie wydawnicze znaczków okolicznościowych. To bowiem urodziny wieży widokowej na szczycie Wielkiej Sowy były w 2013 roku pretekstem do wydania pierwszego znaczka z tej serii, a potem były kolejne. Dziś seria ta liczy sobie 8 znaczków, a z uwagi na formę graficzną, należy do prawdziwych perełek w turystycznych kolekcjach.

117. urodziny wieży na Wielkiej Sowie odbędą się 27 maja od godziny 19:00, o czym szczegółowo przeczytacie w poniższym opisie znaczka. Organizatorzy przewidzieli rozmaite atrakcje, ale każdego z przybyłych proszą o wyśmienite humory i mnóstwo energii. Zabawa, jak co roku, zapowiada się wyśmienita.

Znaczki dostępne będą tradycyjnie podczas urodzin na szczycie Wielkiej Sowy, a po urodzinach w barze Schroniska Orzeł aż do wyczerpania nakładu. 

ZO - 117. URODZINY WIEŻY WIDOKOWEJ NA WIELKIEJ SOWIE

Znaczek Okolicznościowy wydany w ramach corocznych obchodów urodzin wieży widokowej na szczycie Wielkiej Sowy. To już dwunasta odsłona imprezy, której od 2013 roku (z trzyletnią przerwą) towarzyszy wydanie specjalnego znaczka okolicznościowego. W tym roku świętowanie 117. urodzin wieży na szczycie Wielkiej Sowie odbędzie się w sobotę 27 maja od godziny 19:00. Na miejscu przewidziano tradycyjny poczęstunek, drobne pamiątki, a dla pierwszych gości prezentowany właśnie znaczek upamiętniający wyżej opisane wydarzenie. Przewidziane jest także ognisko, śpiew turystycznych pieśni i doskonała atmosfera. Wyjątkowo w tym roku, z powodu trwającego remontu wieży, nie będzie możliwe nocne podziwianie widoków z jej szczytu. Dojście na szczyt Wielkiej Sowy możliwe jest wszystkimi wyznaczonymi szlakami turystycznymi.