Na koniec kolejnego tygodnia premier przygotowaliśmy, podobnie jak w ubiegłym tygodniu, premierę znaczka okolicznościowego.

Znaczki okolicznościowe wydane z okazji maratonu w Skarżysku-Kamiennej towarzyszą nam od 7 lat i tworzą pewnego rodzaju serię, która dobrze przyjęła się wśród turystów i kolekcjonerów. Każdy znaczek posiada swój indywidualny motyw, na który składają się grafiki wybranych dla danej edycji maratonu  obiektów i charakterystyczne odbicie stóp.

Pełen opis maratonu znajdziecie poniżej. Jeśli natomiast jesteście zainteresowani udziałem w tym marszu w kolejnej edycji, to koniecznie zapytajcie o szczegóły organizatorów. Na pewno nie jest to łatwy marsz, ale rozpoczynając trening odpowiednio wcześnie, można osiągnąć sukces i wygrać przyszłoroczną edycję. W tym roku można natomiast wystąpić w maratonie w roli kibica, bo doping wszystkim uczestnikom na pewno się przyda.

Znaczki jak co roku dostępne będą podczas maratonu, a później aż do wyczerpania nakładu u organizatorów wyżej opisanej imprezy. 

ZO - VIII SKARŻYSKI MARATON PIESZY „NAD KAMIENNĄ”

Po raz ósmy Oddział Miejski PTTK w Skarżysku-Kamiennej organizuje Maraton Pieszy „Nad Kamienną”. To coroczna impreza, której celem jest propagowanie sportowego trybu życia, aktywnego odpoczynku oraz umożliwienie uczestnikom z terenu całej Polski wykazania się wytrzymałością w marszu, umiejętnością sprawnej orientacji w terenie oraz poznania walorów i piękna ziemi świętokrzyskiej, a zwłaszcza okolic Skarżyska-Kamiennej. Będzie to impreza jednodniowa planowana na 18 maja 2024 r. Uczestnicy muszą pokonać dystans 50 km w czasie 13 godzin. Na mecie, po posileniu się gorącą zupą, zostaną udekorowani medalami, dyplomami i otrzymają upominki. Trasa przebiegać będzie wyznakowanymi szlakami pieszymi wytyczonymi przez organizatora na odcinku: Szydłowiec – Skarbowa Góra – Majdów – Płaczków – Świnia Góra – Dalejów – Skarżysko-Kam. W imprezie będzie uczestniczyć ponad 150 osób.