NOWE FUNKCJE W APLIKACJI "ZNACZKI TURYSTYCZNE"

logoApAndroidWielu kolekcjonerów Znaczków Turystycznych korzysta z czeskiej aplikacji na telefony z systemem android. W lutym opisywaliśy aplikację w jednym z artykułów natomiast dzisiaj za sprawą kolejnej aktualizacji oprogramowania napiszemy o nowych możliwościach jakie uruchomiono w programie.

Aby zatem cieszyć się nowymi funkcjami konieczne jest posiadanie najnowszej wersji aplikacji, którą pobierzecie/zaktualizujecie tutaj, Gdy już na telefonie zainstalowana zostanie najnowsza wersja programu wystarczy postępować zgodnie z instrukcjami z poniższych obrazków. 

Instrukcję podesłał nam Tomasz. Dzięki niej w sposób przystępny dowiecie się jak w aplikacji będziecie mogli zaznaczać, które z posiadanych znaczków wykorzystaliśmy do zdobycia znaczka kolekcjonerskiego.

Przede wszystkim należy z menu programu wybrać opcję “Postępy klasycznych ZT”. Zobaczymy wówczas w formie “szachownicy” znaczki dla danego państwa. W zielonych kółkach są znaczki, które już zdobyliśmy. Jeżeli zaznaczymy 9 lub 10 znaczków (nie muszą to być kolejne znaczki w szachownicy, gdyż w momencie w którym zdobyliśmy dany znaczek kolekcjonerski niektórych ZT mogło jeszcze nie być) pojawi się menu, z którego należy wybrać opcję "Posiadam ciąg". Wówczas wybrane wcześniej znaczki oznaczone zostaną zielonymi kwadratami (co oznacza, że mamy dla nich znaczek kolekcjonerski). Korzystając z filtrowania możemy je wyrzucić z "szachownicy" co ułatwi nam znacząco sprawdzenie czy nie mamy gdzieś dziesiątki dla kolejnego znaczka kolekcjonerskiego.

 

ANDRTZ1

 

ANDRTZ2

     

ANDRTZ3

 

ANDRTZ4

     

ANDRTZ5

 

ANDRTZ6