POLSKI AKCENT W INFOCENTRUM ZT W RYMAROVIE 

ZnaczkowskazICTZW powstającym właśnie w Rymarovie (Czechy) Infocentrum Znaczka Turystycznego stanął kilka dni temu osobliwy "znaczkowskaz", pokazujący wszystkim turystom kierunki i odległości do wybranych Znaczków Turystycznych funkcjonujących w 15 państwach. Nie zabrakło także polskiego akcentu, którym jest napis "Poznań" i ZT No. 350 z Muzeum Miasta Poznania.

A tak na marginesie to prace przy budowie IC ZT idą pełną parą i już niebawem (prawdopodobnie w wakacje) obiekt zostanie oddany do użytku turystów. A na miejscu prócz przygotowywanej wystawy wszystkich istniejących Znaczków Turystycznych znajdzie się także zadaszona wiata dla strudzonych turystów oraz miejsce zabaw dla dzieci oraz wiele innych atrakcji. Najważniejsze jest jednak to, że w związku z powstałym właśnie "znaczkowskazem" przygotowywany jest także specjalny czeski Znaczek Turystyczny o numerze 2000.

Zachęcamy zatem do wizyt także w tej części Republiki Czeskiej tym bardziej, że miejsce, o którym mowa znajduje się zaledwie 45 km od granicy z Polską i 60 km od Głubczyc. 

Więcej fotografii znajduje się na naszym profilu w serwisie Facebook