Podczas gdy Wy tu sobie siedzicie i spoglądacie na najnowszy post, w okolicach Gąbina odbywa się I Rajd Szlakiem Znaczka Turystycznego, którego organizatorem jest MUKS Tandem Gąbin. I tak też się złożyło, że organizatorzy rajdu na tę okazję stworzyli specjalny znaczek okolicznościowy, który każdy z uczestników otrzyma w ramach świadczenia rajdowego. 

Po rajdzie, niewielka pula znaczków z pewnością trafi do innych kolekcjonerów, dlatego jeśli ktoś będzie chciał ów znaczek posiadać, będzie musiał po rajdzie skontaktować się z p. Wiesławem (telefon podajemy w polu "miejsce sprzedaży" na karcie tego znaczka. 

Pamiętajcie jednak aby kontaktować się już po rajdzie - dzisiaj dajcie jego uczestnikom spokój, gdyż muszą skupić się na drodze, poznawaniu okolic i dobrej zabawie. Wy zaś zerknijcie w wolnej chwili na poniższy opis znaczka, a poznacie historię jego powstania. Przypominamy, że w okolicach znajduje się kilka innych znaczków turystycznych, zatem nie pozostaje nam nic innego jak przy okazji zaprosić Was do zwiedzania Gąbina i pobliskich znaczkowych miejscowości.

ZO - I RAJD SZLAKIEM ZNACZKA TURYSTYCZNEGO

Wyróżnienie znaczkiem turystycznym czterech obiektów na terenie Miasta i Gminy Gąbin niedaleko Płocka, zainspirowało członków klubu rowerowego MUKS Tandem Gąbin do organizacji I Rajdu Rowerowego Śladem Znaczka Turystycznego. Organizatorzy postawili sobie trzy główne cele:

1) promocja walorów krajoznawczych Gąbina i okolic pośród kolekcjonerów znaczków turystycznych przybyłych z różnych, czasem odległych zakątków Polski,

2) promocja idei znaczka turystycznego pośród rowerzystów i osób aktywnych fizycznie zamieszkałych w pobliżu miejsca odbywania rajdu,

3) integracja uczestników rajdu połączona z poznawaniem historii znaczkowych miejsc.

Motyw zawarty na Okolicznościowym Znaczku Turystycznym stanowi wprost nawiązanie do emblematu klubowego MUKS Tandem Gąbin.