Nowy tydzień rozpoczynamy inaczej niż przez ostatnie dwa miesiące, w sposób, który na pewno przypadnie Wam do gustu. Tak więc zaczynamy.

Jak zapewne zauważyliście, mamy dla Was drugą w tym roku znaczkową premierę i kolejny znaczek, który ma sprawić, że jeszcze liczniej będziecie odwiedzać Gdynię i poznawać miejscowe atrakcje turystyczne, których jak widać, nie brakuje.

Znaczek już znajduje się w Miejskiej Informacji Turystycznej, więc śmiało możecie zdobywać go choćby od zaraz. Oczywiście będzie nam miło, jeśli prześlecie nam relację z takiej wycieczki wraz ze zdjęciem obiektu turystycznego oraz zdobytego znaczka. Nie zapomnijcie oznaczać w swoich relacjach miejsc sprzedaży znaczków i dodawać hasztagów promujących odwiedzane miejsce, jak i znaczki turystyczne. I koniecznie pamiętajcie o komentarzach na stronie danego znaczka.

A tymczasem zapoznajcie się z opisem miejsca przedstawionego na znaczku i zajrzyjcie do nas koniecznie jutro o tej samej godzinie.

PARA KASZUBÓW NA ŁAWCE W GDYNI No. 1262

Para Kaszubów na ławce to rzeźba, która znajduje się na Placu Kaszubskim w Gdyni. Jej autorem jest rzeźbiarz i malarz Adam Dawczak-Dębicki, a została odsłonięta 30 września 2006. Rzeźba przedstawia parę zakochanych Kaszubów. Pogodni staruszkowie trzymają się za ręce. Mężczyzna wskazuje palcem na pobliski budynek, a z jego kieszeni wystaje list o treści: „Jakubie, Jeśli na ostatnim piętrze zbudujesz dla mnie pokoik, będę widziała, kiedy wracasz z morza – Elżbieta”. Rzeźba nawiązuje do kamienicy przy ul. Jana z Kolna 2 i jej prawdziwych mieszkańców - Jakuba i Elżbiety Scheibe. Jakub Scheibe dorobił się na emigracji, wrócił do Gdyni i wybudował w 1928 r. pierwszy gdyński „drapacz chmur”. Na prośbę żony, na ostatniej kondygnacji dobudował pomieszczenie, tzw. belwederek, z którego Elżbieta mogła wypatrywać powracającego z połowów męża. Modernistyczna kamienica zachowała się do dzisiaj i jest to obecny Hotel Jakubowy.