W ten sobotni poranek mamy ciekawą informację dla wszystkich kolekcjonerów znaczków turystycznych. Otóż jak zapewne widzicie na załączonym obrazku, zmieniła się nazwa i grafika znaczka nr 612, który dostępny jest w Śląskim Centrum Wolności i Solidarności w Katowicach.

Odświeżony znaczek to efekt zmian, jakie w 2021 r., w 40. rocznicę wydarzeń w Kopalni Wujek, przeszło Śląskie Centrum Wolności i Solidarności w Katowicach. 

Osoby, które w przeszłości zwiedzały to miejsce, zachęcamy do ponownych odwiedzin, albowiem zmieniło się tu niemal wszystko. Na pewno warto odwiedzić ŚCWiS w Katowicach raz jeszcze nie tylko dlatego, aby zdobyć nową wersję znaczka, ale także po to, by utrwalić sobie fakty związane z wydarzeniami z grudnia 1981 r.

Najnowszy znaczek już czeka na swoich zdobywców, ale w sprzedaży znajduje się jeszcze kilkanaście znaczków starego typu, dla tych wszystkich kolekcjonerów, którzy nie odwiedzili istniejącej tu wcześniej Izby Pamięci Kopalni Wujek.

Zapraszamy zatem do ponownych odwiedzin Śląskiego Centrum Wolności i Solidarności w Katowicach i do relacjonowania tych wycieczek w naszych mediach społecznościowych.