535

Szanowni kolekcjonerzy i nie tylko; informujemy, że w dniu 22 lipca 2012 r. w Skansenie w Olsztynku odbędzie się impreza "Tajemnice ciesiołki",podczas której zwiedzający dowiedzą się o tradycyjnym budownictwie wiejskim na Warmii i Mazurach, poznają przykłady rozwiązań konstrukcyjnych budynków, zobaczą tarcie drewna na traku ręcznym. Dzieci będą mogły poukładać architektoniczne puzzle oraz drewniane klocki. Ponadto w niedzielę 5 sierpnia 2012 r. zapraszamy do kreatywnego wypoczynku dla całej rodziny na łonie przyrody w Skansenie. Wspólna zabawa, poszukiwanie i rozpoznawanie rodzimych gatunków roślin i zwierząt, konkursy rodzinne. Więcej informacji na stronie:www.muzeumolsztynek.com.pl

204

Zapraszamy wszystkich z bliska i z daleka na Zamek Grodziec, gdzie 22 lipca 2012 roku będzie hucznie obchodzone Święto Kwitnącej Lipy. W programie prezentacja wystawców miodów lipowych i nie tylko, a także występy zespołów folklorystycznych. Zapowiada się wspaniała zabawa. Przybywajcie! Wiecej informacji :www.grodziec.com

053

Informujemy, że w dniach 21-22.07.2012 r. na Hali Miziowej i w jej okolicach odbędzie się impreza "Festiwal Biegów Górskich w Korbielowie". Więcej informacji na stronie www.halamiziowa.pl/news.php?id=32. Zapraszamy do aktywnego spędzenia czasu.

538

W dniach 21-22 lipca 2012 r. zapraszamy do Muzem Inżynierii Miejskiej w Krakowie na pokazy zestawów robotów LEGO Mindstorms. W takcie pokazów można będzie uczestniczyć w mini warsztatach, w których uczestnicy będą mogli sami zbudować i zaprogramować robota. Z okazji 85 rocznicy uruchomienia pierwszej regularnej linii komunikacyjnej w Krakowie, 21 lipca 2012 r. zostanie otwarta wystawa  planszowa, prezentująca archiwalne fotografie autobusów używanych w krakowskiej komunikacji miejskiej. Ekspozycja umieszczona będzie na ogrodzeniu od strony ul. św. Wawrzyńca. Otwarciu wystawy towarzyszyć będzie prezentacja zabytkowego taboru z kolekcji MPK S.A. w Krakowie, w tym świeżo wyremontowanego, jedynego zachowanego egzemplarza autobusu Jelcz 021. W niedzielę,zabytkowe autobusy wyjadą na linię 132, gdzie obsługiwać będą wybrane rozkładowe kursy. Warto skorzystać i powspominać. 

021

Informujemy zainteresowanych, że w schronisku PTTK na Luboniu Wielkim (Znaczek Turystyczny nr 021) w dniu 29 lipca 2012 r. (niedziela), odbędą się uroczystości związane z 80-leciem schroniska. W programie Msza św, a następnie uroczystości jubileuszowe i poczęstunek turystyczny. Gościom będzie przygrywała orkiestra. Więcej informacji na stronie http://lubon.pttk.pl/ w zakładce aktualności. Serdecznie zapraszamy na szlaki Lubonia Wielkiego.

Zespół Znaczków Turystycznych