SPOTKANIE OGÓLNOPOLSKIE - PYTANIA I ODPOWIEDZI

Od ostatniego komunikatu otrzymujemy całą masę przeróżnych pytań związanych z VI Ogólnopolskim Spotkaniem Kolekcjonerów Znaczków Turystycznych. Pewne rzeczy od lat nie ulegają zmianie, ale my cierpliwie odpowiadamy, a mimo to pytania powracają. W dzisiejszym newsie zebraliśmy pytania z ostatniego tygodnia i publikujemy je wraz z odpowiedziami, żeby nie robić tego samego za każdym razem.

Ponadto dla Waszej wygody zarówno stronę internetową jak i profil na facebooku uzbroiliśmy w grafiki przypominające o spotkaniu oraz inne elementy nawigacyjne ułatwiające odnalezienie konkretnych informacji. Jeśli jednak nie widzicie zmian na naszej stronie to proponujemy byście mając otwarte okno przeglądarki wcisnęli kombinację klawiszy CTRL + F5 lub CTRL + SHIFT + R aby zaktualizować widok w przeglądarce. Zatem zaczynamy.

1. Czy muszę uczestniczyć we wszystkich dniach spotkania ?

Nie, nie ma takiego przymusu. Każdy sam decyduje czy bierze udział we wszystkich czterech dniach spotkania czy też w dwóch lub jednym. Warto jednak zaznaczyć, że czwartek standardowo jest dniem przyjazdów, a wieczór poświęcony jest rozmowom towarzyskim. Niedziela natomiast jest dniem rozstania ze znaczkową bracią i zwykle po śniadaniu każdy rusza w swoją stronę.

2. Do kiedy muszę zgłosić swój pobyt ?

Chęć uczestniczenia w spotkaniu można zgłaszać do 17 września, przy czym zachęcamy by zrobić to jak najwcześniej, ze względu na konieczność zorganizowania wszystkiego.

3. Czy muszę zgłaszać pobyt jeśli planuję uczestniczyć tylko w wydarzeniach sobotnich ?

Tak. Sobotnie wydarzenia to przede wszystkim część prelekcyjna. Zgłaszając swój pobyt w sobotnich wydarzeniach każdy ma możliwość zamówienia serwisu kawowego, obiadu, a także uroczystej kolacji. Musimy o tym wiedzieć, aby zamówić konkretną ilość porcji. W sobotę na tego typu działania będzie za późno.

4. Dlaczego dziecko poniżej 11 roku życia nie może zwiedzać elektrowni w części podziemnej ?

Dziecko poniżej określonego wieku nie zwiedza części podziemnej elektrowni ze względów bezpieczeństwa. Regulamin elektrowni jasno określa jakie części i dla kogo udostępniane są do zwiedzania. W tym przypadku po zwiedzeniu części nadziemnej dzieciom emitowany jest film o elektrowni. Nie jest to nasz wymysł, a wewnętrzna regulacja obiektu.

5. Kto nie może zwiedzać elektrowni i jakiego typu przedmiotów nie należy wnosić na jej teren ?

Informacje te zawarte są w regulaminie zwiedzania elektrowni dostępnym na naszej stronie. Szczegółowo określa to pkt I.15, który celowo zaznaczyliśmy czerwonym kolorem czcionki. W punkcie I.18 określono natomiast zakazy obowiązujące na terenie elektrowni.

Ponadto informujemy, że przez wejściem na teren elektrowni każdy uczestnik wycieczki zostanie zeskanowany ręcznym wykrywaczem metalu, aby określić czy nie wnosi na teren elektrowni zakazanych przedmiotów. Zalecamy, by wszelkie telefony, plecaki i torebki pozostawić w miejscu zakwaterowania.

6. Czy w dniach spotkania pojawią się w okolicy jakieś ZT ?

Pozwólcie się zaskoczyć miłymi niespodziankami. Chcielibyśmy aby nowe znaczki w tym regionie powstały, ale w tej chwili nie jesteśmy w stanie powiedzieć czy i w ilu procentach plan ten zostanie zrealizowany. 

7. Jakie atrakcje czekają podczas spotkania na dzieci ?

Podczas spotkania przewidzieliśmy kącik dla dzieci. W planie mamy zorganizowanie gier i zabaw dla naszych najmłodszych uczestników. Będzie też możliwość twórczego podejścia do tematu, ale ostatecznie wszystko zależy od ilości zgłoszonych dzieci, dlatego czekamy na zgłoszenia.

8. Jak wygląda takie spotkanie ogólnopolskie ?

Jeśli ktoś miał okazję uczestniczyć w spotkaniu regionalnym, to miał już jakiś przedsmak atmofery na spotkaniu ogólnopolskim. Nie da się tego opisać w dwóch zdaniach dlatego odsyłamy np. do relacji z zeszłorocznego spotkania i znajdującej się tam galerii zdjęć.

I na dzisiaj to tyle. W miarę jak będzie przybywało pytań, postaramy się dopisywać je do tej listy. A jeśli jeszcze macie jakieś wątpliwości to pytajcie.