Po dwutygodniowej przerwie, tym razem chcielibyśmy zaprosić Was do zwiedzania Ustronia, a dokładniej do Dworca Dobrych Myśli, w którym znajdziecie wyjątkową ekspozycję misiów i lalek.

Z pewnością dla wielu z Was będzie to powrót do przeszłości, do lat dziecięcych. Może ktoś w obszrnych zbiorach odnajdzie swoją maskotkę, a może znajdziecie wiele innych, które rozpoznajecie np. z telewizji. Misiów w tym miejscu jest wiele i na pewno każdy znajdzie eksponat, który go zainteresuje. Ale misie to nie wszystko, bowiem w Dworcu Dobrych Myśli znajdują się też lalki. Zresztą przeczytajcie poniższy opis tego znaczkowego miejsca, a wszystko stanie się jasne.

Nam nie pozostaje nic innego jak zachęcić Was do odwiedzania tego miejsca. Na pewno zobaczycie tu wiele ciekawych eksponatów, ale też odpoczniecie przy kawie z kawiarenki, w której już czeka na Was najnowszy znaczek turystyczny. Zapraszamy zatem do zwiedzania Dworca Dobrych Myśli.

DWORZEC DOBRYCH MYŚLI W USTRONIU No. 1093

Dworzec Dobrych Myśli to wystawa misi i lalek, znajdująca się w budynku ustrońskiego dworca kolejowego. W miejscu tym znajdują się trzy niezwykle ciekawe kolekcje wpisane do Polskiej Księgi Rekordów i Osobliwości. Znajduje się tu największa w Europie, bo licząca przeszło 11 tys. egzemplarzy kolekcja misiów Bruna Zielonki, ale także kolekcja Lalki Świata – własność Ewy i Jagody Liszka. Całość uzupełnia ponad 600 lalek typu Barbie Anity Michałowskiej, w artystycznych strojach szytych na miarę. Jednak podstawą  wystawy jest kolekcja misiów, wśród których znajduje się zarówno eksponat najmniejszy, bo wielkości 2 mm, jak i największy – 10. metrowej wysokości. Kolekcja składa się z misiów różnych rodzajów z całego świata. Są tu maskotki znane młodszemu pokoleniu, ale i misie starsze pamiętane przez nasze babcie. Na wystawie znajdziemy gwiazdy bajkowego ekranu jak Uszatka, Colargola, Paddingtona czy Gumisie. Nie zabrakło eksponatów zdjęciowych, rysunków, znaczków pocztowych, pocztówek i przypinek oraz wielu innych związanych z misiami i niedźwiedziami. Na Dworcu Dobrych Myśli znajduje się kawiarenka oraz taras, na którym również spotkamy ciekawe misie.