Chciałoby się powiedzieć, że po wczorajszej gorącej premierze przydałaby się mała ochłoda. Znaczek, który dzisiaj prezentujemy, świetnie by do tego pasował, tym bardziej że w miejscu, którego dotyczy znaczek, można się nieźle ochłodzić.

Niestety na razie prezentowany znaczek dajemy jedynie jako zapowiedź. W kwietniu i ogólnie poza sezonem zwiedzanie muzeum możliwe będzie jedynie z grupami zorganizowanymi, pod warunkiem, że zadzwonicie wcześniej i umówicie się na odpowiedni termin (numer telefonu podany jest na podstronie z opisem znaczka). Dla turystów indywidualnych muzeum bez żadnych przeszkód dostępne będzie od maja.

To, co jeszcze jest istotne, jeśli chodzi o muzeum to fakt, że zdobędziecie tutaj inne miejscowe znaczki turystyczne, których od dłuższego czasu nie można było zakupić w dotychczasowych miejscach sprzedaży. 

Tymczasem dodajcie Piotrków Trybunalski i Muzeum Lodów Kamieni Pingwin do listy miejsc do odwiedzenia, bo to jedyne takie muzeum w Polsce, niezwykła historia i lody, których nie da się zapomnieć. Mamy nadzieję, że pogoda dopisze i już w kwietniu pojawią się liczne grupy zorganizowane, z którymi będziecie mogli zwiedzić ten obiekt. Zachęcamy też do zapoznania się z poniższym opisem. Być może podniesie on apetyt na lody, ale też pozwoli poznać historię lodów kamieniaków, a to będzie dobry wstęp do przyszłego zwiedzania.

MUZEUM LODÓW KAMIENI PINGWIN W PIOTRKOWIE TRYBUNALSKIM No. 1261

Muzeum Lodów Kamieni Pingwin mieści się w jednej z kamienic rynku w Piotrkowie Trybunalskim i jest jedynym tego typu muzeum w Polsce. Powstało na bazie rodzinnej lodziarni, która działa nieprzerwanie od niemal 100 lat. Pomysł stworzenia muzeum narodził się podczas wycieczki do Włoch i wizyty w tamtejszym muzeum lodów, ale dopiero odnalezienie dokumentów na temat produkcji lodów było bezpośrednim bodźcem to uruchomienia placówki muzealnej. Najstarsze eksponaty zgromadzone w muzeum mają niemal 100 lat i pochodzą z rodzinnej wytwórni. Zobaczyć tu można m.in. stare maszynki i gałkownice z okresu międzywojennego, a także liczne dokumenty potwierdzające historię rodzinnej produkcji. Uzupełnieniem zwiedzania jest projekcja filmu, a niewątpliwą atrakcją możliwość przygotowania lodów pod okiem przewodnika i oczywiście ich degustacja. Lody Kamienie Pingwin zwane kamieniakami, kamborkami, granatami, lodami z kartką, odpustowymi, są produktem regionalnym, znanym od kilkudziesięciu lat. Produkowane z najwyższej jakości składników i w sposób tradycyjny. To produkt rozpoznawalny i tym samym promujący Piotrków Trybunalski, Powiat Piotrkowski i Dolinę Pilicy.