CZŁONKOSTWO W CZESKIM KLUBIE ZNACZKÓW TURYSTYCZNYCH – DLACZEGO WARTO?

klub ZT

Zapewne słyszeliście już o Kubie Znaczków Turystycznych w Czechach. Powstał on w marcu 2014 r., jego celem jest zapewnienie kolekcjonerom Znaczka Turystycznego pewnych korzyści i zniżek, które mogą uzyskać w czasie wizyty w Republice Czeskiej.
Klub nie ma żadnego statutu ani reguł, chodzi tu o wolne stowarzyszenie kolekcjonerów Znaczków Turystycznych. Każdy kolekcjoner, który na stronie www.turisticke-znamky.cz zarejestruje się, może ubiegać się o wykonanie unikatowego znaczka klubowego z imieniem, nazwiskiem i numerem członkowskim. Koszt znaczka klubowego to 10 zł (włącznie z kosztem przesyłki z Czech) + koszt przesyłki do kolekcjonera wg tabeli na stronie w zakładce Brakujący ZT.
Szczegółowe i aktualne informacje na temat korzystnych ofert i zniżek na usługi, noclegi, bilety wstępu itd. są opublikowane na stronie www.turisticke-znamky.cz, a także w opisie każdego czeskiego znaczkowego miejsca.
Na razie w roku 2014 udało się dla członków Klubu Znaczków Turystycznych wynegocjować następujące korzyści:
Nieodkryte zabytki- 33 obiekty wg czeskiego Narodowego Instytutu Dziedzictwa (pełna aktualna lista obiektów na stronie www.turisticke-znamky.cz. Zwiedzający posiadający znaczek członkowski Klubu Znaczków Turystycznych jest uprawniony, po jego okazaniu w kasie któregokolwiek z zabytków włączonych do programu „Nieodkryte zabytki”, na zasadzie „1+1”, do uzyskania do zakupionego biletu wstępu na jedną z proponowanych tras zwiedzania, kolejnego biletu wstępu na tej samej trasie za darmo. Zasada ta nie dotyczy kupna biletu wstępu łączących wiele tras, biletów wstępu dla grupy osób (np. rodzinny bilet wstępu) czy na zakup biletów wstępu na trasy wymagające uprzedniej rezerwacji (np. Kaplica św. Krzyża w Karlštejně). Cena biletu wstępu podlega wtedy obowiązującemu cennikowi.

Dalsze korzyści dla członków Klubu Znaczków Turystycznych:

 

 • ZT 1327, 1105
 • Apartament Lipno v Loučovicích proponuje członkom Klubu zniżkę 10% na tygodniowy pobyt w apartamencie i 5% na pobyt indywidualny www.apartman-lipno.cz
 • ZT 2001, 1916, 168
 • Pensjonat Janoštík, Rožnov pod Radhoštěm proponuje członkom klubu zniżkę 10% na pobyt www.penzion-janostik.cz
 • Rożnowski browar z piwnym i morskim kurortem oferuje za każdy zakup w browarze czy kurorcie kupon na zniżkę 50 % na wstęp do Valašského skansenu. Dodatkowo przy powrocie, za każdy wykorzystany bilet wstępu, darmowo 0,3 l dowolnego piwa.
  Przy skorzystaniu z usług kurortu proponujemy bilet powrotny ČD (Czeskimi Kolejami ) z powrotem do Rožnova pod Radhoštěm z dowolnego miejsca na Morawach jedynie za 100 CZK od osoby i z dowolnego miejsca w Czechach za 300 CZK od osoby- ważny przez cały rok 2014.
  Kupony na zniżkę na podróż do kurortu trzeba zamówić wcześniej na adres:recepce@roznovskepivnilazne.cz (wysyłka pocztą, około 2 dni robocze)
 • ZT 1691
 • Fort Radíkov – oferuje członkom Klubu zniżkę na wstęp w wysokości 50% www.pevnost-radikov.cz
 • ZT 1926
 • Miasto Velešín – Infocentrum oferuje członkom Klubu wstęp do Muzeum Miejskiego za darmo www.velesin.cz
   

Szczegółowa instrukcja w jaki sposób uzyskać znaczek klubowy znajduje się TUTAJ