Jesteście gotowi na kolejną porcję znaczkowych nowości? Jeśli tak to zachęcamy do zapoznania się z poniższymi informacjami. 

Dzisiaj zapraszamy Was w okolice Siedlec, do miejscowości Mościbrody, gdzie tuż przy kompleksie tamtejszych stawów hodowlanych znajduje się zabytkowy dwór widoczny na prezentowanym znaczku. 

Informacje o dworze i jego historii znajdziecie poniżej, ale także na stronie internetowej obiektu (link na podstronie dotyczącej danego znaczka). My zaś dopełniając wszelkich formalności informujemy, że prezentowany dzisiaj znaczek już jutro tj. 20 sierpnia, trafi do sprzedaży. Zapraszamy do wizyty w tym miejscu. 

DWÓR MOŚCIBRODY  No. 862

Mościbrodzki folwark powstał prawdopodobnie w pierwszej połowie XIX w., gdy właścicielem był Józef Jarząb. Wzniesiono wtedy dwór, budynki gospodarcze i czworaki. Zabudowania otaczał kompleks hodowlanych stawów oraz park krajobrazowy. Właściciel poległ podczas powstania styczniowego, a Mościbrody zostały skonfiskowane na rzecz zaborcy. Jeszcze W 20-leciu międzywojennym posiadłość rozwijała się i była prężnie działającym gospodarstwem, za sprawą dzierżawcy Stanisława Glogera. Dwór nie został zniszczony podczas II wojny światowej, ponieważ stacjonował tu oddział niemieckiej policji. W czasach PRL, folwark został upaństwowiony i przekazany w zarządzanie Państwowemu Gospodarstwu Rybackiemu. Losy dworu w Mościbrodach uległy odmianie, gdy w 2001 r. trafił on w ręce prywatnych właścicieli, których ambicją było odtworzenie majątku zgodnie z jego oryginalnym wyglądem. Dbałości o detale architektoniczne towarzyszyła troska o odrodzenie w tym miejscu dawnego ducha ziemiańskiego. Dziś mieści się tu dostępna dla wszystkich restauracja oraz pokoje gościnne.