Miejsc na znaczkowej mapie Polski cały czas przybywa i czasem są to takie atrakcje, o których nawet nie słyszeliście bywając w okolicach. I zapewne tak też jest z miejscem, które przedstawiamy przy okazji dzisiejszej znaczkowej premiery. Wielu z Was było w pobliżu, ale czy wiedzieliście, że tuż obok znajduje się winnica?

Jakkolwiek by nie było teraz już wiecie, że w Niemczy znajdziecie kolejne znaczkowe miejsce, do którego warto zajrzeć i gdzie z pewnością sporo się dowiecie o uprawie winorośli jak i o samym winie. A jeśli ten temat jest Wam mimo wszystko daleki, to winnica oferuje piękne widoki na Wzgórza Niemczańsko-Strzelińskie i choćby dla nich warto tu być.

Jeśli zaś chodzi o sam znaczek to dotarł on już na miejsce i jest dostępny w sprzedaży. Możecie zatem go zdobywać, a jeśli już to zrobicie to koniecznie się tym pochwalcie na naszym profilu facebook. Życzymy przyjemnego zwiedzania.

WINNICA NIEMCZAŃSKA - NIEMCZA  No. 998

Winnica Niemczańska powstała w 2017 roku. Te stosunkowo młode nasadzenia w 2018 roku wydały pierwsze niewielkie plony, a z rocznika tego powstało pierwsze niemczańskie wino. Winnica Niemczańska położona jest na stoku jednego ze Wzgórz Strzelińsko-Niemczańskich, nad brzegiem rzeki Ślęzy. Ze szczytu południowego stoku, rozpościera się zapierający dech w piersiach widok na pola, lasy, rzekę i ceglany budynek starej gorzelni. Łączna powierzchnia nasadzeń w winnicy to blisko 4 ha. Nasadzono tu zarówno klasyczne szczepy jak Chardonnay, Riesling, Pinot Noir, Pinot Gris, Palava, Solaris czy Cabernet Blanc, zaś w sąsiedztwie budynku winiarni historyczne szczepy winorośli śląskich: Gutedel i Auxerrois. Winnica Niemczańska to obowiązkowy punkt na "Dolnośląskim szlaku piwa i wina" i miejsce gdzie tworzy się wino z pasją.