Wczoraj były misie i lalki, a dzisiaj kolej na pszczółki i to, co misie lubią najbardziej, czyli miodek. W miodek oczywiście zaopatrzycie się przy okazji zwiedzania Pszczelarni Słodnik w Zaborze, która realizuje projekt apiturystyki i edukacji pszczelarskiej, a od dzisiaj dołącza do grona znaczkowych miejsc turystycznych.

Jesteśmy przekonani, że jest to świetna okazja, aby poznać lepiej pszczoły, ich pracę, społeczność i niezwykle ważne produkty jak miód, wosk, propolis i pyłek.

Przybywajcie więc do Zaboru, znaczki już tu na Was czekają. Nie zapomnijcie zrelacjonować swojej wycieczki i koniecznie dodajcie komentarz na poniższej podstronie. Zerknijcie także na opis miejsca oraz na stronę internetową. Pomoże to lepiej zaplanować wizytę i przy okazji zasięgnąć troszkę wiedzy o odwiedzanym obiekcie. Życzymy przyjemnego zwiedzania.

PSZCZELARNIA SŁODNIK W ZABORZE No. 1094

Na szklaku wina i miodu w województwie lubuskim w gminie Zabór znajduje się pasieka o nazwie Pszczelarnia Słodnik. Jest to rodzinna pasieka wędrowna, której tradycja sięga lat 20. XX wieku. Obecnie pasieka składa się z 70-ęciu rodzin pszczelich, które zamieszkują 10-ramkowe i 12-ramkowe ule wielkopolskie. Większość z nich wykonana jest z drewna, lecz w pasiece można też znaleźć modele styropianowe. Teren pasieki został przystosowany do potrzeb osób zwiedzających i szeroko pojętej apiturystyki. Gości wita u bramy rzeźba św. Ambrożego patrona pszczelarzy. W Pszczelarni można zobacz ścieżkę edukacyjną o owadach zapylających, wystawę uli, ogród z roślinami miododajnymi oraz specjalne domki do inhalacji powietrzem z ula. Pszczelarnia Słodnik organizuje prelekcje o pszczołach i degustacje produktów pszczelich dla dzieci i dorosłych. Pasieka posiada również infrastrukturę turystyczną w postaci wiat rekreacyjnych umiejscowionych w pobliżu tężni solankowej.