Przed świętami mamy dla Was jeszcze jedną wspaniałą wiadomość i znaczkową premierę. Dziś przedstawiamy znaczek, na którym widnieje Dwór w Koszutach, będący siedzibą Muzeum Ziemi Średzkiej. To kolejne miejsce, które trzeba odwiedzić będąc w Wielkopolsce.

Prezentowany dzisiaj znaczek do sprzedaży trafi dopiero z początkiem stycznia 2020 roku. O dokładnym terminie wprowadzenia znaczka poinformujemy Was w stosownym czasie. 

A już dzisiaj, oczekując na pojawienie się tego znaczka, zachęcamy do planowania przyszłych wizyt w Koszutach i do zapoznania się z opisem muzeum. Wszelkie inne dane i linki tradycyjnie znajdziecie na poniższej podstronie.

DWÓR W KOSZUTACH - MUZEUM ZIEMI ŚREDZKIEJ  No. 913

Wizytówką Muzeum Ziemi Średzkiej jest jego siedziba, mieszcząca się w późnobarokowym dworze szlacheckim z trzeciej ćwierci XVIII wieku. Dwór w Koszutach zbudowany został z zachowaniem podstawowych cech ustalonych w XVIII wieku. Jest to budynek parterowy, symetryczny, z werandą, narożnymi alkierzami i stromym, mansardowym dachem, krytym gontem, położony w zrekonstruowanym parku krajobrazowym z pierwszej połowy XIX wieku. Ekspozycja stała muzeum pt. „Mała siedziba ziemiańska w Wielkopolsce” prezentowana jest w siedmiu salach, urządzonych w duchu dawnego, polskiego dworu z końca XIX i początku XX wieku. Zgromadzone tu zestawy mebli oraz uzupełniające wystrój malarstwo, tkaniny i przykłady rzemiosła artystycznego - ustawione tak, by swobodnie poruszać się po wnętrzach - pozwalają odtworzyć wygląd i atmosferę szlacheckiego dworu, a pozostawione „mimochodem” drobne sprzęty dają wrażenie stałej obecności jego dawnych mieszkańców.