Premierę nowego znaczka mieliśmy zamiar wstawić na stronie wczoraj, ale uznaliśmy, że nie uwierzycie w to ani przez chwilę, więc daliśmy inny materiał, który także sporo osób odebrało jako formę wkręcania. Prostujemy zatem, że to, co napisaliśmy wczoraj, jest najszczerszą prawdą. A dziś zgodnie z planem przechodzimy do newsa premierowego i tym razem zapraszamy Was na zwiedzanie Pomorza Zachodniego.

Dokładniej znaczkowy szlak zaprowadzi nas do Chociwla, gdzie oprócz pięknego jeziora znaleźć można kilka innych atrakcji turystycznych. Jedną z nich jest pokazany na znaczku pałac. Dziś mieści się w nim hotel, ale budowla ma dłuższą historię, która postaramy się opowiedzieć w audiobedekerze jaki stworzymy dla tego znaczka. Tymczasem zapoznajcie się z opisem pałacu, a przede wszystkim zaplanujcie wizytę w Chociwlu. Przyroda właśnie budzi się do życia, a w takich okolicznościach zwiedzanie tej miejscowości i pałacu, będzie czystą przyjemnością.

PAŁAC NAD JEZIOREM W CHOCIWLU No. 1271

W południowej części miasta Chociwel niemal nad samym brzegiem jeziora Starzyc, znajduje się wybudowany na początku XX wieku pałac. Pierwotnie w budynku funkcjonował dom rekonwalescencyjny dla żołnierzy. Po II wojnie światowej w budynku umieszczono placówkę edukacyjną. W roku 2014 dobudowano do pałacu prawe skrzydło jako kolejny etap rozbudowy restauracji o nową salę bankietową oraz pokoje hotelowe. Szkoła działała w tym miejscu do 1997 roku. Nowy rozdział w historii pałacu rozpoczął się w 1999 r., kiedy budowla stała się własnością prywatną. Nowy właściciel przeprowadził niezbędne remonty i dzięki temu udało się pałac zabezpieczyć na kolejne lata. W tym czasie stopniowo przywracano budynek do stanu z początku XX w. Obecnie w Pałacu mieści się restauracja i hotel z salą konferencyjną. Z każdego pokoju rozciąga się wspaniały widok na jezioro Starzyc.