Początek miesiąca to doskonały moment na kolejną znaczkową premierę. Tym razem jednak będzie to premiera znaczka okolicznościowego i to nie byle jakiego, bo wydanego z okazji XXV-lecia Klubu Zdobywców Korony Gór Polski.

Wielu z Was oczywiście zna ten klub, zdobywa szczyty zaliczane do Korony Gór Polski, a także kolekcjonuje pieczątki dostępne na szczytach. Jesteśmy przekonani, że szczególnie dla tych osób prezentowany dziś znaczek będzie cennym uzupełnieniem znaczkowej kolekcji. Całkiem możliwe, że stanie się on zaczynem przyszłych górskich eskapad i dążenia do zdobycia Korony Gór Polski. 

Znaczek w sprzedaży dostępny będzie od jutra w klubowym sklepiku, także każdy kto utożsamia się z ideą Klubu Zdobywców Korony Gór Polski będzie mógł zakupić znaczek, by z taką pamiątką 20 sierpnia wziąć udział w ogólnopolskim zdobywaniu szczytów Korony Gór Polski. 

Wszelkie informacje znajdziecie na internetowej stronie Klubu oraz na profilu FB. Linki jak zwykle udostępniamy na podstronie najnowszego znaczka, do której przejdziecie klikając w poniższą nazwę.

ZO - XXV-LECIE KLUBU ZDOBYWCÓW KORONY GÓR POLSKI

W dniu 13 grudnia 1997 roku na specjalnym spotkaniu czytelników miesięcznika Poznaj Swój Kraj, ówczesny redaktor naczelny pisma Janusz Sapa zaprezentował pomysł powołania Korony Gór Polski i klubu jej zdobywców. Lista szczytów, które zostały uznane za najwyższe w swoich pasmach została przygotowana przez geografów, pracowników Uniwersytetu Warszawskiego dr Wojciecha Lewandowskiego oraz dr hab. Marka Więckowskiego. W ten sposób rok 1997 uznany został jako rok powstania Korony Gór Polski. Od tego czasu minęło już 25 lat. Korona Gór Polski i klub jej zdobywców liczy sobie zatem ćwierć wieku. Tym samym w związku z obchodami jubileuszowymi Klub Zdobywców Korony Gór Polski w porozumieniu z firmą Znaczki Turystyczne Polska wydał okolicznościowy znaczek, który od 3 sierpnia będzie dostępny w sprzedaży zarówno internetowej (poprzez stronę sklepu klubowego), jak i stacjonarnie w siedzibie klubu mieszczącej się w Lublinie przy ul. Nałęczowskiej 30 lok. 13 – Galeria PARADA I p.