W oczekiwaniu na znaczek noworoczny mamy inną ciekawostkę i znaczkową nowinkę, czyli znaczki kolekcjonera. W czerwcu wydaliśmy ostatnie ZK z serii Polskie Dywizjony Lotnicze” i na kilka miesięcy skupiliśmy się na tworzeniu nowych znaczków turystycznych, a znaczki kolekcjonera odłożyliśmy na jesień.

Dziś rozpoczynamy nową serię znaczków kolekcjonera pt. Utracone dziedzictwo. Nieistniejące zamki i pałace w Polsce”. Seria ta powstaje z udziałem samych kolekcjonerów. Kilkanaście osób rok temu wytypowało blisko 50 godnych uwagi obiektów. Później nastała cisza w tym wątku, jednak pod koniec lata wybrane zostały pierwsze najbardziej interesujące pod względem historycznym i graficznym obiekty. Całą dokumentację przygotowała i uporządkowała Dana z Brzegu Dolnego, natomiast opisy do powstałych znaczków to praca Małgorzaty ze Szczecina. Wszystkim osobom zaangażowanym w ten projekt serdecznie dziękujemy za pomoc. Dzięki Wam powstają kolejne ZK opowiadające o zamkach i pałacach, których już nie ma, a o których warto wiedzieć. 

Dziś przedstawiamy zaledwie trzy znaczki, ale seria ma być bardziej obszerna. Kolejne znaczki planujemy przedstawić na początku 2022 roku, a później w zależności od tempa powstawania kolejnych ZT i sił osób współtworzących ten projekt.

Tradycyjnie na sam koniec zachęcamy do udziału w grze kolekcjonerskiej i do zdobywania kolejnych Znaczków Kolekcjonera. Lista zdobywców ZK stale się powiększa i widać, że dla  wielu z Was gra kolekcjonerska już nie jest tylko rywalizacją, ale pewnego rodzaju spełnieniem. Wszystkim życzymy jak największej ilości ZK, ale przede wszystkim niezapomnianych emocji podczas zwiedzania znaczkowych miejsc turystycznych.