Tydzień minął błyskawicznie i właśnie mamy dla Was kolejną znaczkową premierę. Tym razem znaczek z województwa wielkopolskiego, z jego północnych krańców nazywanych Krajną. 

Tytuł widoczny na znaczków mówi zapewne wiele, ale jeszcze więcej dowiecie się o nowym znaczkowym miejscu, jeśli przeczytacie poniższy opis.

Znaczki aktualnie znajdują się w drodze do miejsca przeznaczenia, ale lada dzień powinny dojść do celu, więc myślimy że w sprzedaży będą dostępne od czwartku 23 lutego.

Macie zatem świetną okazję, aby w najbliższym czasie wyruszyć na wycieczkę w te rejony i przy okazji zdobyć brakujący znaczek z pobliskiej Łobżenicy. A gdy już będziecie na miejscu, koniecznie zróbcie troszkę fotek ze znaczkiem w roli głównej i prześlijcie nam jako materiał do mediów społecznościowych. Nie zapomnijcie też o wpisaniu komentarza na podstronie znaczka, link do niej tradycyjnie znajdziecie poniżej. 

SANKTUARIUM MARYJNE W GÓRCE KLASZTORNEJ No. 1217

Górka Klasztorna położona jest na Krajnie, miejscu między Bydgoszczą a Piłą, wśród pięknych lasów, jezior i łąk. Matka Boża objawiła się w tym miejscu na dębie pasterzowi w roku 1079. Pozostałością starodawnej puszczy jest Gaj Górecki dębowo — grabowy. Dzisiaj miejsce to jest znane z Cudownego Obrazu Matki Bożej Góreckiej oraz studzienki, w której woda, z chwilą ukazania się Maryi, nabrała cudownych właściwości. Od XVII wieku opiekunami tego miejsca byli Ojcowie Bernardyni, a po ich kasacie kustoszami są od 1923 roku Misjonarze Świętej Rodziny. Na miejscu znajduje się kościół i klasztor z XVII wieku, Studzienka ze źródełkiem z cudowną wodą, Dom Pielgrzyma, Gaj Górecki i piękny teren spacerowy. Na przestrzeni dziejów naszej Ojczyzny, przeciwnicy Boga i kultu maryjnego wielokrotnie starali się wymazać to miejsce z kart historii, wymazać pierwsze ślady kultu Maryi i wiary Polaków. Tak było w okresie protestantyzmu, w czasie najazdu Szwedów, w czasach zaborów, czy też podczas II wojny światowej, kiedy to w Górce stworzono obóz zagłady dla duchowieństwa, okolicznych mieszkańców i jeńców angielskich. Wielokrotnie skazywano tu Boga i Jego wyznawców, wielokrotnie doświadczano to miejsce cierpieniem i krzyżem. Dziś miejsce to znane jest zwłaszcza z odgrywania w Wielkim Poście, przez okolicznych mieszkańców, Misterium Męki Pańskiej.