ZNACZKI TURYSTYCZNE W ELEMENTARZU171

Kilka lat temu został wydany czeski elementarz dla uczniów pierwszej klasy Szkoły Podstawowej. Jednak dopiero niedawno jeden z kolekcjonerów odrabiając zadanie domowe ze swoim dzieckiem zauważył w nim ….. Znaczki Turystyczne. Zeskanował strony elementarza i wysłał do centrali w Rymarowie. Dla wielu pisarzy i artystów dostać się do podręczników szkolnych jest wymarzonym celem, który jest osiągalny dla tych najsławniejszych dopiero po ich śmierci. Znaczki Turystyczne dostały się do elementarza mając dopiero 13 lat !!! Poniżej przetłumaczone teksty z elementarza:

U nas w domu

Jest piątek. Siadamy do stołu. Planujemy wycieczkę samochodem. Tato kładzie mapę na stół. W naszym regionie są zamki, pałace i ZOO. Znany jest zamek Úsov. Stoi w wiosce. Velké Losiny mają zamek w parku. W pobliżu Ołomuńca jest duże ZOO. Ja już nie wiem, gdzie pojedziemy.

Odwiedziny

Květa Veselá mieszka w mieście Mělník. Mieszka z rodzicami w pięknym domu w pobliżu rynku. Do Květy przyjechała koleżanka Běta Smělá. Květa pokazała jej miasto. W sklepie z pamiątkami Běta kupiła sobie widokówkę Mělníka i Znaczek Turystyczny. Widokówkę wyśle mamie i tacie. Jest na niej zamek. Z murów zamku widać, że w pobliżu Mělníka rzeka Wełtawa wpływa do rzeki Łaby.

Zobaczcie oryginalne skany elementarza w naszej galerii w serwisie Facebook