ZAPROŚ ZNAJOMYCH DO POLUBIENIA NASZEGO PROFILU FB

FBZTPo ostatnim materiale nt. publikowania wpisów w księgach znaczków dostaliśmy wiele e-maili z prośbami o kontynuowanie cyklu samouczków. W związku z powyższym tym razem postanowiliśmy napisać mały poradnik dotyczący obsługi facebooka. A że facebookiem świat swoi i wszystko się wkoło niego kręci uznaliśmy, że temat który poruszymy dotyczyć będzie zaproszeń znajomych do polubienia znaczkowego profilu.

Nie od dziś wiadomo, że im więcej fanów, tym do większego grona osób jesteśmy w stanie dotrzeć. Przekłada się to na odwiedzalność strony, klikalność w poszczególne posty i widzialność ich przez coraz szersze grono osób. Im więc więcej fanów ma strona, im więcej polubień zbiera post i im częściej posty są udostępniane i komentowane – tym lepiej. FBscreen1Rzecz jasna to wszystko to czysta reklama dla Znaczków Turystycznych i całej idei, z tego też względu gorąco zachęcamy do zaproszenia swoich znajomych do polubienia naszego profilu w serwisie facebook.

FBscreen2Co więc należy zrobić by dokonać zaproszenia znajomych? Po pierwsze trzeba posiadać konto w tym serwisie. Jeśli je mamy to po wejściu na profil Znaczków Turystycznych (profil Znaczków Turystycznych na Facebooku) odszukujemy po lewej stronie link „Zaproś znajomych do polubienia tej strony” i klikamy w niego. W tym momencie otworzy nam się okienko z listą wszystkich naszych znajomych. Przy wszystkich osobach z prawej strony można znaleźć info czy dana osoba już lubi naszą stronę, czy dostała zaproszenie do jej polubienia. Trzeci rodzaj informacji wyświetlany jest w postaci guzika „Zaproś”, a to oznacza, że dana osoba nie polubiła naszego profilu. Teraz wystarczy tylko zastanowić się komu zaproponować polubienie naszej strony i kliknąć w przycisk „Zaproś” widoczny na liście naszych znajomych.

To oczywiście wszystko co w danej chwili możemy zrobić, bo ostateczną decyzję czy rzeczywiście polubić nasz profil czy nie, podejmie osoba, której wysłaliśmy zaproszenie. Jesteśmy jednak przekonani, że wśród znajomych macie przynajmniej kilka osób, którym warto takie zaproszenie wysłać. Na pewno czynność ta w niczym nie zaszkodzi, a skoro tak, to dlaczego z tego nie skorzystać.

Mamy nadzieję, że odrobinę pomogliśmy pisząc ten poradnik. Z chęcią napiszemy kolejne, jeśli tylko będzie taka konieczność. A tymczasem zapraszamy do przećwiczenia czynności opisanych w poradniku. Mamy ponad 3550 fanów strony, warto tą liczbę zwiększyć :-)

Hubert - Admin ZT