Przedstawiamy najnowszy znaczek okolicznościowy wydany z okazji V Skarżyskiego Maratonu Pieszego „Nad Kamienną". COVID skutecznie niweczył wszelkie plany, ale na szczęście w tym roku maraton się odbędzie, choć w nieco zmienionej formie. Na uczestników tej imprezy czekać będą takie oto znaczki okolicznościowe.

O maratonie napiszemy króciutko poniżej, a tymczasem zachęcamy Was do zerknięcia na wizerunki poprzednich znaczków z tej serii. Znaczki jak już napisaliśmy dostępne będą dla uczestników maratonu oraz standardowo w sprzedaży korespondencyjnej. Wszelkie informacje nt. tego znaczka tradycyjnie znajdziecie pod poniższym linkiem.

ZO - V SKARŻYSKI MARATON PIESZY „NAD KAMIENNĄ"

Kolejny raz Oddział Miejski PTTK w Skarżysku-Kamiennej organizuje Maraton Pieszy „Nad Kamienną” na dystansie 50 kilometrów. Celem maratonu pieszego jest propagowanie sportowego trybu życia, aktywnego odpoczynku oraz umożliwienie uczestnikom z terenu całej Polski wykazania się wytrzymałością w marszu, umiejętnością sprawnej orientacji w terenie oraz poznania walorów i piękna ziemi świętokrzyskiej, a zwłaszcza powiatu skarżyskiego. W tym roku maraton jest wyjątkowo imprezą jednodniową, indywidualną o charakterze turystyczno-rekreacyjnym. Nie będzie wspólnego startu uczestników, ani uroczystego zakończenia, ale jak zawsze maratonowi będzie towarzyszyła wspaniała atmosfera i miłe wspomnienia. Tradycja organizowania marszów długodystansowych jest bardzo bogata w województwie świętokrzyskim i trwa już 30 lat.