Minął kolejny weekend i coraz bardziej zbliżamy się do wakacji. Znów przyjdzie czas na morze, góry, lasy, jeziora. No właśnie jeziora, to ostatnio bardzo popularny kierunek turystycznych wypraw i nie dziwi fakt, że właśnie kolejne z nich znalazło się na znaczku turystycznym, który dziś oficjalnie zaprezentujemy.

Tak naprawdę to znaczek dotyczy kompleksu czterech jezior i dowiecie się tego z poniższego opisu. To raj dla turystów uprawiających turystykę aktywną, ale także miejsce, w którym wypoczniecie i zaznacie kontaktu z naturą. Każdy więc znajdzie tu coś dla siebie, a pamiątka w postaci znaczka po latach przypomni wizytę nad turawskimi jeziorami.

Znaczek jest już na ostatniej prostej, w drodze do celu, więc powiedzmy, że w środę będziecie mogli oficjalnie rozpocząć jego zdobywanie. My zaś czekamy na zdjęcia z wypoczynku w tym miejscu, bo jak zawsze strasznie jesteśmy głodni turystycznych relacji. Zachęcamy zatem do zwiedzania tej części Opolszczyzny, a po więcej szczegółów dotyczących znaczka, odsyłamy na stronę jemu poświęconą.

JEZIORA TURAWSKIE No. 1294

W środkowej części województwa opolskiego, jedynie 15 km od Opola i 7 km od Ozimka, w kompleksie lasów Stobrawsko-Turawskich znajdują się cztery akweny wodne: jezioro Duże (Turawskie), Średnie, Małe i Srebrne! Wokól jezior można znaleźć idealne warunki do wypoczynku na łonie przyrody, a sprzyja temu dobrze rozwinięta baza noclegowa i gastronomiczna. Wszystko to sprawia, że jest to jeden z najbardziej atrakcyjnych turystycznie regionów na Opolszczyźnie. Duża powierzchnia akwenów zapewnia doskonałe warunki do uprawiania żeglarstwa i innych sportów wodnych. Osłonięte lasami od wiatru piaszczyste plaże i słoneczne zatoki zapewniają warunki przyjemnego wypoczynku. To właśnie tutaj odbywają się różnego rodzaju regaty, w których biorą udział żeglarze z całego kraju. Ale nie tylko ta dyscyplina sportowa jest uprawiana na Jeziorze Dużym. Odbywają się tutaj również zawody wędkarskie „Sandacz Turawy”, w których uczestniczą wędkarze z całej Polski.