Doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, że już nie możecie się doczekać tysięcznej premiery, ale zmartwimy Was, tuż przed tysiącem jest jeszcze numerek 999 i to jemu poświęcimy dzisiejszą premierę.

Jak widzicie dzisiaj przeskakujemy do Wielkopolski, do Turku, gdzie chcemy polecić Wam wizytę w Muzeum Miasta Turku, o którym krótką notkę zamieściliśmy poniżej. A że Turek leży bardzo blisko kilku innych stosunkowo młodych miejsc znaczkowych, to myślimy, że tym bardziej miasto to wpiszecie do swoich wakacyjnych planów wycieczkowych.

Znaczek, który dzisiaj macie przyjemność zobaczyć jest już dostępny w sprzedaży, także zapraszamy do zwiedzania muzeum i całego miasta, bo przecież znaczkowa turystyka nie musi się ograniczać do jednego miejsca.  Na pewno każdy z Was znajdzie tu coś co go zainteresuje. Życzymy udanego zwiedzania i do zobaczenia niebawem.

MUZEUM MIASTA TURKU IM. JÓZEFA MEHOFFERA  No. 999

Muzeum Miasta Turku im. Józefa Mehoffera to najważniejsza placówka kultury w powiecie tureckim, zarazem jedna z ważniejszych w regionie konińskim i jedno z dwóch muzeów w Polsce, w których głównym obszarem zainteresowania są tradycje tkackie. Początki muzealnictwa w Turku sięgają 1962 roku, ale dopiero 10 lat później powstała Izba Regionalna, której głównym wątkiem działalności było kultywowanie bogatych tradycji tkackich Turku. W 1977 r. izba przeniosła się do nowej siedziby w ratuszu, a rok później wznowiła działalność już jako Muzeum Rzemiosła Tkackiego. Od 2013 roku muzeum funkcjonuje pod nazwą - Muzeum Miasta Turku im. Józefa Mehoffera. Muzeum posiada 3 wystawy stałe, na których prezentowane są dzieła autorstwa Józefa Mehoffera, ale także eksponaty prezentujące tradycje rzemieślnicze miasta, umeblowanie tkackiego domu i cenne dokumenty. Osobno prezentowane są także zabytki archeologiczne oraz eksponaty przyrodnicze. Przy muzeum działa Punkt Informacji Turystycznej.