Jesień tuż, tuż, dlatego mamy dla Was kolejny znaczek, dzięki któremu być może ruszycie na górskie szlaki, aby podziwiać koloryt tej pory roku i przepiękne panoramy górskie.

Zapraszamy dzisiaj na szczyt Kłodzkiej Góry, gdzie od niedawna wznosi się charakterystyczna, stalowa wieża widokowa. Jeszcze niedawno z miejsca tego widać było tylko las, a tymczasem gdy wdrapiemy się na szczyt wieży, naszym oczom ukaże się przepiękny widok, dla którego warto nieco się zmęczyć. Do wieży dotrzecie na trzy sposoby i opisaliśmy je pokrótce w poniższy tekście. Pamiętajcie też, że Kłodzka Góra wpisana jest na listę szczytów Korony Gór Polskich, a wizytę w tym miejscu będziecie mogli potwierdzić przybiciem okolicznościowej pieczęci. 

Natomiast znaczek zdobędziecie nie gdzie indziej jak w Bardzie, w klasztornym sklepiku. Ale bądźcie czujni, albowiem pracujemy także nad innymi punktami sprzedaży i możliwe, że niebawem dodamy je do spisu. Tymczasem zapraszamy właśnie do Barda i na Kłodzką Górę. Po drodze zdobyć można 3 inne znaczki, a w samym Bardzie jest ich w sumie kilkanaście. Zapraszamy do zwiedzania i liczymy na relację z wycieczek i zdjęcia z panoramami z wieży oraz uchwyconymi kolorami jesieni.

WIEŻA WIDOKOWA NA KŁODZKIEJ GÓRZE - GÓRY BARDZKIE No. 1108

W południowo-wschodniej części Gór Bardzkich, na szczycie wznoszącej się 757 metrów nad poziom morza Kłodzkiej Góry, w 2020 roku otwarto, nową więżę widokową. Stalowa konstrukcja wieży oparta została na betonowych wspornikach. Wieża wznosi się na wysokość 34,5 m, a na jej szczyt prowadzi spiralna klatka schodowa, przecięta kilkoma galeriami widokowymi. Szczytowy pomost widokowy znajduje się na wysokości 30 metrów i rozpościera się z niego niesamowity widok na panoramę masywu Śnieżnika, Góry Orlickie, Góry Sowie i Bardzkie. W pogodne dni z wieży zobaczymy zabudowania Wrocławia, a także majaczące w oddali Karkonosze. Do wieży widokowej na Kłodzkiej górze dojść można z trzech stron. Niebieski szlak prowadzi z barda, przez Przełęcz Łaszczową, ale także z Przełęczy Kłodzkiej. Szlakiem żółtym dotrzemy do wieży, idąc od Kłodzka. Wieża na Kłodzkiej Górze znajduje się na „szlaku grzbietowym” łączącym najatrakcyjniejsze punkty widokowe Sudetów.