Mamy wrażenie, że ostatnio czas biegnie jakoś szybciej niż zwykle. Dopiero co był lipiec, a już za chwilę przywitamy listopad. To właśnie na początku lipca rozpoczęliśmy projektowanie kolejnych trzech znaczków kolekcjonera i ani się obejrzeliśmy, a już minęło kilka miesięcy. Nadszedł więc najwyższy czas na pokazanie Wam kolejnych krążków z tej serii.

Zanim jednak zobaczycie grafiki znaczków, przypomnimy, że seria Utracone dziedzictwo. Nieistniejące zamki i pałace w Polsce” tworzona jest przez Was - kolekcjonerów. Dana z Brzegu Dolnego przygotowała dokumentację wybranych obiektów, natomiast opisy miejsc pokazanych na znaczkach to niezmiennie dzieło Małgorzaty ze Szczecina. Czasem swoje trzy grosze wciśnie admin, ale to nadal jest projekt kolekcjonerów, którzy swego czasu skrzyknęli się na facebookowej grupie, by tam zebrać propozycje miejsc do tej serii.

Tym razem nowe znaczki kolekcjonera prezentują się następująco:

Seria jeszcze się nie kończy, bo cały czas mamy kilka pomysłów na kolejne znaczki. Niestety ta pula jest ograniczona i nie ukrywamy, że coraz częściej mamy problemy ze znalezieniem odpowiedniej dokumentacji do opracowania projektów. Wiele zamków godnych umieszczenia na tych znaczkach nie posiada w ogóle grafik, a obecna wiedza na ich temat pozwala jedynie na szczątkowe przedstawienie wyglądu tych budowli. My na znaczku musimy pokazać coś więcej niż kupkę gruzu czy zarys fundamentów, bo od początku takie było nasze założenie. Nie ustajemy jednak w trudach i poszukujemy kolejnych materiałów. Tymczasem zachęcamy do poznania kolejnych obiektów i do udziału w grze kolekcjonerskiej oraz do zdobywania kolejnych Znaczków Kolekcjonera.