744Często podkreślacie, że wielu miejsc nigdy byście nie odwiedzili gdyby nie znaczek turystyczny, który pozwolił odkryć te niekiedy ukryte atrakcje turystyczne.

I tak też będzie z dzisiejszą premierą i miejscem, które promuje się znaczkiem turystycznym. Wytrawni turyści na pewno słyszeli o tym miejscu, ale czy wszyscy? 

Zapraszamy zatem do Szafarni gdzie niegdyś bywał Fryderyk Chopin, a teraz mieści się tu ośrodek jego imienia. To kolejne miejsce, w któym historia czeka na nas za każdym rogiem, ale żeby ją poznać to trzeba tu być. Zapraszamy zatem do Szafarni, a znaczek, który właśnie prezentujemy, w sprzedaży będzie dostępny od 27 listopada

OŚRODEK CHOPINOWSKI W SZAFARNI  No. 744

Ośrodek Chopinowski w Szafarni położony na ziemi dobrzyńskiej mieści się w XIX-wiecznym pałacu, zbudowanym w miejscu dawnego dworu Dziewanowskich. To tu Fryderyk Chopin spędził wakacje w 1824 i 1825 roku, poznając polski folklor i muzykę ludową, pod której wpływem zaczął komponować pierwsze mazurki. Wspomnienia z pobytu w Szafarni zawarł w humorystycznym „Kurierze Szafarskim”. Obecnie Ośrodek jest instytucją kultury mającą na celu popularyzację postaci Fryderyka Chopina i jego twórczości poprzez koncerty, konkursy oraz audycje muzyczne dla grup. Odwiedzający Szafarnię mogą w zabytkowych wnętrzach pałacu znaleźć wystawy poświęcone kompozytorowi, pospacerować po malowniczym parku otaczającym ośrodek lub napić się aromatycznej kawy żołędziowej, takiej, jaką pijał w tym miejscu Fryderyk Chopin.