Dziś obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego, który ustanowiony został przez UNESCO 17 listopada 1999 roku. Także w Polsce obchodzony jest ten dzień i ma on na celu m.in. podnoszenie świadomości językowej oraz kształtowanie poczucia odpowiedzialności za polszczyznę, szczególnie w czasach, w których pisze się byle jak, z pominięciem zasad, bez polskich znaków diakrytycznych.

A co to ma wspólnego ze znaczkami turystycznymi? Wystarczy spojrzeć na grafiki dwóch przedstawionych na obrazku znaczków i dokładnie przeczytać ich tytuły, by zobaczyć, że zawierają one błędy.

I niestety nam także się takie błędy przytrafiają. Kiedyś mieliśmy znaczek „Śnieżka – królowa Karonoszy”, później pojawił się widoczny tutaj znaczek „Ząbkowiece Śląskie – Ratusz”, a w 2019 roku sami nie mogliśmy uwierzyć, gdy po spotkaniu ogólnopolskim jeden z kolekcjonerów zwrócił uwagę na błąd w znaczku „Park Krajborazowy Mierzeja Wiślana”.

Błędnego znaczka ze Śnieżką już nie mamy, ale dwa kolejne owszem i dziś przy okazji wspomnianego wyżej święta językowego mamy dla Was akcję, w ramach której możecie stać się posiadaczami obu znaczków.

Znaczek nr 892 sprzedajemy za 10 zł, a dodatkowo w gratisie dokładamy błędny znaczek z Ząbkowic Śląskich oraz losową kartę pocztową widoczną na obrazku. Liczba takich kompletów jest ograniczona, dlatego jak zwykle przy tego typu okazjach decyduje kolejność zamówień.

Nadmieniamy, że matryce tych znaczków zaraz po wykryciu błędów zostały zniszczone, więc znaczki są tzw. białymi krukami. Oba znaczki można zamówić bez potwierdzeń pobytów, a ich kupony zostaną przedziurkowane.