Być może myśleliście, że w tym tygodniu nie mamy już dla Was dobrych znaczkowych wieści, ale byliście w błędzie. Przy sobocie przecież także można zaprezentować nowy znaczek okolicznościowy, który właśnie dzisiaj ma swoją inaugurację w Skarżysku-Kamiennej.

To już szósta edycja maratonu skarżyskiego i piąty znaczek okolicznościowy z tej serii. Dziś uczestnicy maratonu zdobędą go rywalizując  na dystansie 50. kilometrów. Pozostali turyści chcący mieć ten znaczek w swojej kolekcji mogą go zdobyć na najbliższym spotkaniu w Krakowie oraz drogą korespondencyjną (podobnie jak inne znaczki okolicznościowe).

A jeśli jeszcze nie wiecie czym jest Skarżyski Maraton Pieszy „Nad Kamienną”, to koniecznie przeczytajcie poniższy opis, w którym organizatorzy imprezy dokładnie wyjaśnili charakter tej imprezy.

ZO - VI SKARŻYSKI MARATON PIESZY „NAD KAMIENNĄ”

Już szósty raz Oddział Miejski PTTK w Skarżysku-Kamiennej organizuje Maraton Pieszy „Nad Kamienną” na dystansie 50 kilometrów. Celem maratonu pieszego jest propagowanie aktywnego i sportowego trybu życia, czynnego wypoczynku i upowszechnianie turystyki pieszej, rozwijanie zainteresowań, hobby i pasji, nawiązanie więzi między turystami, wyrobienie nawyku przebywania na świeżym powietrzu i aktywnego spędzania wolnego czasu, propagowanie turystyki kwalifikowanej oraz zdobywanie odznak turystycznych, wzbogacenie oferty rekreacyjnej na terenie miasta i powiatu skarżyskiego o nowe atrakcyjne wydarzenie. W tym roku maraton jest ponownie imprezą jednodniową. Rozpocznie się wspólnym zdjęciem pamiątkowym, po którym uczestnicy wyruszą na start. Nie będzie uroczystego zakończenia, na mecie, zostaną udekorowani medalami, dyplomami i otrzymają upominki. Jak zwykle maratonowi będzie towarzyszyła wspaniała atmosfera i miłe wspomnienia. Z roku na rok przybywa na tę imprezę piechurów z całej Polski.