Często podczas turystycznych eskapad wracamy w jakieś miejsca, bo bardzo się nam podobają, bo nie zwiedziliśmy wszystkiego, co niegdyś planowaliśmy, wreszcie dlatego, że w międzyczasie przybyło turystycznych atrakcji. Ale wracamy też do miejsc, w których dobrze się czujemy, gdzie ludzie są mili i uśmiechnięci.

I dzisiaj mamy dla Was pretekst, a nawet dwa do takiego właśnie powrotu do Głuchołaz, miasta w którym w 2015 roku gościliśmy w ramach Ogólnopolskiego Spotkania Kolekcjonerów Znaczków Turystycznych. Pamiętacie jeszcze to wydarzenie, atmosferę i radość jaka udzielała się uczestnikom?

Od 2018 roku Głuchołazy są miastem Orderu Uśmiechu, a my gorąco zachęcamy do przestudiowania historii tego odznaczenia, tym bardziej, że jeden z przedstawionych dzisiaj znaczków poświęcony jest tej tematyce.

GŁUCHOŁAZY - MIASTO ORDERU UŚMIECHU No. 1080

SZLAK ZŁOTYCH GÓRNIKÓW - GŁUCHOŁAZY No. 1081

Ale to nie wszystko, bowiem drugi ze znaczków to z kolei pretekst do poznania szlaku turystycznego Złotych Górników. Gdy go przejdziecie, z pewnością dowiecie się wielu interesujących faktów nt. wydobycia złota w Głuchołazach, ale jesteśmy przekonani, że przy okazji poznacie wiele innych ciekawych obiektów. W końcu w Głuchołazach turystycznych atrakcji nie brakuje i większość z Was doskonale o tym wie. A kto nie wie, ten koniecznie musi odwiedzić Głuchołazy. Nudzić się tu nie będziecie, a na zdobycie czeka całe mnóstwo znaczków turystycznych.