Turystyka to nie tylko miejsca znane i oblegane przez tłumy ludzi, ale również atrakcje mniej znane, pokazujące piękno naszego kraju, narodowe dziedzictwo oraz kulturę. 

I dzisiaj właśnie takie miejsce i znaczek turystyczny, dzięki któremu będziecie mogli dowiedzieć się nieco więcej nt. rolnictwa, produktu lokalnego, ale też wsi Rzuchowa, w której działa Centrum Produktu Lokalnego. 

Znaczek jest już dostępny w sprzedaży, dlatego jeśli tylko dysponujecie chęciami i wolnym czasem to zapraszamy do Rzuchowej. 

CENTRUM PRODUKTU LOKALNEGO W RZUCHOWEJ  No. 863

Centrum Produktu Lokalnego zlokalizowane jest w samym środku zespołu dworsko-parkowego we wsi Rzuchowa, położonej nieopodal Tarnowa. Centrum jest jedną z atrakcji regionu, którą tworzy część zabytkowego parku dworskiego, budynek centrum oraz ogródek edukacyjny. Podstawowym celem działalności Centrum Produktu Lokalnego w Rzuchowej jest promocja zdrowia i zdrowego sposobu odżywiania, promocja produktów lokalnych, zachowanie dziedzictwa kulturowego i specyfiki obszarów wiejskich, zachowanie starych ras zwierząt, odmian roślin i ochrona środowiska. W Centrum Produktu Lokalnego zlokalizowano zarówno sale edukacyjne jak i pracownie tematyczne, a także ogródek, w którym zamontowano drewniane korytka czy szklarnię na potrzeby prowadzonych zajęć edukacyjnych. W Centrum organizowane są wystawy stałe i czasowe ukazujące m.in. ludowe rękodzieło czy tradycje upraw roślin. Ponadto odbywają się tutaj degustacje, prelekcje, festiwale i projekcje filmów oraz kursy zdrowego gotowania, żywienia i uprawy roślin.