PIECZĄTKI DLA ZNACZKOWYCH TURYSTÓW

pieczatkaMniej więcej rok temu narodził się pomysł (zresztą był to pomysł samych kolekcjonerów) by zrobić pieczątki ze znaczkowym motywem. Zamysł był taki by każdy z kolekcjonerów posiadający taką pieczątkę mógł jej używać jako podpis w księgach pamiątkowych, na spotkaniach itp. wydarzeniach, promując tym samym swoją pasję jaką jest kolekcjonowanie Znaczków Turystycznych.

Troszkę trwało złożenie wszystkiego w całość, ustalenie projektów, a później także wysyłka, ale ostatecznie w lutym 2015 roku większość osób swoje pieczątki otrzymała. Temat pieczątek ucichł w okresie wakacynym, ale już jesienią kolekcjonerzy ponownie zaczęli się dopytywać o możliwość zakupu pieczątek. Na IV Spotkaniu Kolekcjonerów powstała nawet wstępna lista osób chętnych, która w kolejnych tygodniach została uzupełniona o kolejne wpisy.

Lista jest rzecz jasna tylko informacją dla nas i bardziej chodziło nam o to by dotrzeć bezpośrednio do wszystkich zainteresowanych i w stosownym czasie poinformować o nowej emisji pieczątek. Dzisiaj nastał ten stosowny czas i wszem i wobec możemy ogłosić, że zbieramy zamówienia na kolejne pieczątki.

Od razu jednak uprzedzimy tych z czytelników, którzy nie są w temacie, że robimy pieczątki jedynie w trzech wzorach w ramach których spersonalizowane mogą być jedynie nazwa właściciela i miejscowość. Pozostałe elementy graficzne nie podlegają zmianom.

Przechodzimy zatem do pierwszego etapu tegorocznej pieczątkowej realizacji czyli szczegółowej instrukcji postępowania. Tak więc realizacja będzie przebiegała w następujących częściach:

1. Informacje wstępne (cennik, wzór, projekt)

2. Zebranie zamówień

3. Przygotowanie i akceptacja projektów

4. Grawerowanie gumek i ich wklejenie do automatów

5. Przygotowanie i wysyłka

Zacznijmy od początku.

ad. 1. Dzięki posiadanym kontaktom udało nam się wynegocjować atrakcyjną cenę automatów samotuszujących, które są o wiele tańsze niż w sprzedaży detalicznej lub w punktach wykonujących pieczątki. Po częściowym dofinansowaniu automatów przez Znaczki Turystyczne cena ta to 22 zł brutto. Do kosztu automatu koniecznie trzeba doliczyć cenę gumki czyli ok. 7 zł. A końcowy koszt powstanie przy doliczeniu kosztów wysyłki - 10 zł.

Zamawiając więc jedną pieczątkę trzeba się liczyć z kosztem 39 zł. W ramach jednego kosztu wysyłki możemy zapakować do 4 pieczątek.

Oszacowanie kosztu to pierwsza sprawa natomiast aby powstała pieczęć konieczne jest wybranie jednego z trzech dostępnych projektów, które przedstawiamy poniżej.

pieczatki Mając wybrany określony wzór pieczęci pozostaje już tylko zastanowić się nad tym jakie napisy chcemy mieć na naszej pieczęci. I tu sprawa zaczyna się komplikować bo jak pokazały poprzednie realizacje kolekcjonerzy mają różne oczekiwania w tej kwestii. My sugerujemy ograniczenie się do minimum jeśli chodzi o ilość i długość napisów. Im krótszy napis tym większą czcionkę możemy zastosować i tym lepiej będzie ona wyglądała na odbiciu pieczęci. Im dłuższa nazwa tym bardziej trzeba będzie zmniejszyć czcionkę i wówczas odbicie może być mniej wyraźne. Elementy graficzne zastosowane w projektach tylko w niewielkim stopniu podlegają modyfikacjom pod względem wielkości. Poza grafiką ślimaka wszystkie logotypy posiadają już minimalny wymiar.

Mając zatem ustalony wzór i elementy tekstowe pieczęci kolejnym etapem będzie złożenie zamówienia lub jak kto woli zgłoszenie chęci posiadania pieczątki.

ad. 2.  Chcąc zamówić własną pieczęć należy na podstawie powyższych danych złożyć wstępne zamówienie wysyłając e-maila na adres web@znaczki-turystyczne.pl

W tamcie wiadomości podajemy: Zgłoszenie - pieczątki

W treści muszą się znaleźć następujące dane: numer wybranego wzoru i w nawiasie napisy jakie mają się znaleźć na projekcie, np. Wzór 1, (Arnoldzik, Konin)

Jeśli w ramach jednego zamówienia ma być wykonanych więcej niż jedna pieczątka to dla każdego wzoru podajemy dane indywidualnie wg powyższego schematu.

Po otrzymaniu e-maila ze zgłoszeniem każda osoba otrzyma powiadomienie o wpisaniu na listę. Jeśli powiadomienia nie otrzyma prosimy się przypominać. Ostateczny termin wysyłania zgłoszeń to 27 listopada. Po tym terminie zostaną zamówione automaty.

ad. 3.  Po zebraniu wszystkich zgłoszeń nastąpi projektowanie odbić. Każda osoba otrzyma wizualizację swojego wzoru w skali 1:1 tak by każdy mógł go sobie wydrukować i zobaczyć jak wyjdzie w rzeczywistości. Na tym etapie każdy może zgłaszać uwagi co do projektu i jeśli nie będą one wpływały na produkcję czy czytelność pieczęci będą uwzględniane. Po ostatecznym zatwierdzeniu projektów przejdziemy do kolejnej fazy.

ad. 4.  W momencie kiedy wszyscy chętni zaakceptują swoje projekty, te zostaną przekazane do wypalenia, a następnie wklejone do automatów.

ad. 5. Ostatnim etapem będzie zapakowanie i wysyłka zamówionych pieczęci oraz wysłanie zainteresowanym osobom numeru przesyłki.

Na koniec kilka istotnych informacji, które co prawda znajdują się na forum, ale po co szukać jak można o tym przeczytać tutaj.

Odbicie pieczątki ma średnicę 40 mm.

Automaty nie będą napełnione tuszem (każdy indywidualnie dostosuje kolor tuszu do swoich potrzeb).

Kolory automatów dobrane będą losowo.

Czas realizacji będzie uzależniony od sprawności realizacji poszczególnych etapów.

Za zadawanie pytań nikt nie będzie bity (chyba że ktoś 10 razy będzie pytał o to samo :-) )

Pytania można zadawać poprzez e-mail lub w temacie pieczątek na forum >>

 

Hubert A.