O tym znaczku część z Was już zapewne wiedziała, bo pojawiły się w internecie pewne przecieki. My natomiast, dopóki znaczek nie jest gotowy nie mówimy o nim bo jeszcze wszystko może się zdarzyć.  

Dziś jednak znaczek już pędzi do zamawiającego, a my pragniemy Was zaprosić do Muzeum Ziemi Sochaczewskiej i Pola Bitwy nad Bzurą oraz za pośrednictwem najnowszego znaczka skłonić w przyszłości do zwiedzania tej muzealnej placówki. 

Tradycyjnie poniżej znajdziecie odnośnik do podstrony poświęconej nowemu znaczkowi oraz opis obiektu jaki na znaczku został przedstawiony. Jeśli natomiast jesteście głodni informacji na temat tego muzeum to koniecznie kliknijcie w odnośniki do jego strony internetowej i profilu FB, a na pewno odnajdziecie wiele innych ciekawych informacji. A jeśli już dotrzecie do Sochaczewa i zwiedzicie najnowsze znaczkowe miejsce, koniecznie dajcie nam o tym znać w relacji, którą chętnie umieścimy na naszym facebooku. 

MUZEUM ZIEMI SOCHACZEWSKIEJ I POLA BITWY NAD BZURĄ * SOCHACZEW  No. 1052

Muzeum Ziemi Sochaczewskiej i Pola Bitwy nad Bzurą w Sochaczewie, posiada największy zbiór pamiątek dotyczącej jednej bitwy - rozgrywającej się na terenie całego niemal Powiatu Sochaczewskiego Bitwy nad Bzurą. Składa się na niego kolekcja broni, ekwipunku, umundurowania, przedmiotów osobistych i innych pamiątek. To jednak nie wszystko. W muzeum można również na wystawie stałej zobaczyć przedmioty związane z okresem całej II wojny, w ogólnoświatowym jej aspekcie - a więc działalności żołnierza polskiego poza granicami okupowanej Polski. Dopełnieniem ekspozycji jest wystawa plenerowa, znajdująca się na dziedzińcu. Muzeum Ziemi Sochaczewskiej i Pola Bitwy nad Bzurą gromadzi ponadto zabytki kultury materialnej, dokumentacje i archiwa, związane z wielowiekowymi dziejami Sochaczewa oraz Ziemi Sochaczewskiej.