Na początku stycznia przedstawiliśmy propozycję zrobienia naszego znaczkowego mini kalendarza, która spotkała się z dużym zainteresowaniem. Zaryzykowaliśmy zatem i wykonaliśmy 80 kalendarzy. Mimo, że rozmiarami przypominają one kalendarze, jakie mieliśmy w ofercie w latach poprzednich, to tym razem nasz produkt jest zgoła inny. 

Kalendarze wykonane są z drewna i papieru przez co doskonale wpisują się w linię pozostałych produktów, ale głównych produktów naszej działalności, jakimi są znaczki turystyczne.

Nasz kalendarz z założenia ma być produktem wielosezonowym, a przez to bardziej ekologicznym. Zrezygnowaliśmy z formy całkowicie papierowej na rzecz czegoś innego, co w dodatku w pewien sposób każdy według własnego uznania będzie mógł co roku modyfikować.

Kalendarz bowiem, na swojej drewnianej części, posiada wypaloną grafikę, która w górnym lewym narożniku składa się z logotypu firmy Znaczki Turystyczne, a w pozostałej części posiada grafiki losowo wybranych znaczków. Dolną część kalendarza zajmuje adres strony internetowej, a tuż nad nim znajduje się papierowe kalendarium trójdzielne, które w górnej części posiada widok danego miesiąca. Dolną część kalendarium zajmuje  pole z widokiem poprzedniego oraz przyszłego miesiąca. 

Wyjątkowość kalendarza polega na tym, że w miejscu, w którym znajduje się logotyp każdy może zawiesić dowolny inny znaczek turystyczny lub Noworoczny Znaczek Turystyczny. Można to zrobić mocując w otworze powyżej dołączony do zestawu gwoździk i na nim wieszając znaczek, lub przyklejając znaczek za pomocą taśmy dwustronnie klejącej (brak w zestawie). 

W zależności od tego jak i gdzie chcemy zawiesić nasz kalendarz, przewidzieliśmy dwie możliwości jego mocowania. Przede wszystkim kalendarz został wymyślony jako magnetyczny toteż głównym sposobem mocowania jest folia magnetyczna znajdująca się na spodniej stronie drewnianego elementu. Jeśli jednak ktoś chce zamontować kalendarz w sposób tradycyjny, wówczas ma do dyspozycji otwór średnicy 5 mm w górnej części. 

Kalendarium kalendarza również mocowane jest za pomocą elementów taśmy magnetycznej. Dzięki temu wymiana kalendarium w kolejnych latach będzie się ograniczała do spasowania dwóch kawałków folii magnetycznej i doklejenia do nich papierowego elementu.

Kalendarium drukowane jest w technice cyfrowej toteż umożliwia ona dodanie do niego dowolnych elementów i w naszym przypadku są nimi terminy spotkań i imprez kolekcjonerskich zaznaczone kolorem niebieskim. W kalendarium na kolejne lata będą się znajdowały wszystkie zgłoszone imprezy, pod warunkiem, że ich organizatorzy zgłoszą ten fakt do 30 listopada br. Po tej dacie terminarz trafi do druku, a ewentualne poprawki nie będą brane pod uwagę.

Kalendarz dostępny do wyczerpania nakładu

Po wyczerpaniu nakładu kalendarza, zapisy na kolejną partię, dla osób, które również chciałyby posiadać ten produkt, będziemy prowadzili w zależności od zainteresowania. Koszt kalendarzy każdorazowo uzależniony będzie od wielkości nakładu, z tego też względu, aby zminimalizować koszty zamówienia będziemy zbierali raz do roku.

Kalendarz został zaprojektowany jako magnetyczny i w tej opcji przystosowany do tego, aby móc przytwierdzać do niego inne znaczki. Wieszając kalendarz w sposób tradycyjny (na gwoździku, kołku, haczyku) należy liczyć się z tym, że przy stosowaniu dodatkowego obciążenia jakim jest dowolny znaczek turystyczny, kalendarz nie będzie wisiał pionowo. Waga znaczka jak i kalendarza jest zmienna w zależności od gatunku drewna, z którego zostały zrobione oraz jego gęstości oraz wilgotności. Nie można zatem precyzyjnie ustalić tego miejsca wykonania otworu na mocowanie. Aby temu zapobiec można jako przeciwwagę dokleić oraz przekleić dołączoną do zestawu taśmę magnetyczną lub pomocniczo podkleić kalendarz kawałkiem taśmy lub pianki dwustronnie klejącej.

Aktualnie posiadamy ostatnie egzemplarze kalendarzy bez kalendarium i w związku z tym ich cena jest niższa od pierwotnej. Aktualne kalendarium można wydrukować i złożyć we własnym zakresie (gotowy plik znajduje się w naszej pobieralni).

Na koniec kilka istotnych informacji w skrócie.

Wielkość kalendarza: szer. 110 mm, wys. 230 mm.

Materiał: drewno, papier

Sposoby mocowania: tradycyjny - kołek, gwóźdź, na taśmę magnetyczną

Koszt: 23 zł + koszty przesyłki

Kalendarze rozprowadzane są przez Centralę Znaczków Turystycznych na podstawie zamówienia złożonego poprzez e-mail: info@znaczki-turystyczne.pl

UWAGA !!! Prosimy nie wpłacać zobowiązania za zamówienie z góry. Po złożeniu zamówienia wystawiamy indywidualną fakturę, która to jest podstawą do dokonania płatności.

Zamawiając jakikolwiek produkt prosimy pamiętać o podaniu swoich danych osobowych o czym przypominamy w naszym poradniku >> 

Składając zamówienie konieczny jest też wybór operatora oraz sposobu doręczenia przesyłki. Pełen wykaz możliwości znaleźć można tutaj >>

A jeśli ktoś jeszcze nie wie jak prezentują się nasze mini kalendarze to w poniższej galerii pokazaliśmy je z bliska.

Kalendarz