PLEBISCYT NA NAJŁADNIEJSZY ZNACZEK TURYSTYCZNY 2022 ROKU

Dzisiejszy post miał się pojawić tydzień temu, ale internet rządzi się swoimi prawami i musieliśmy troszkę poczekać, aby móc wcisnąć konkretne guziki i opublikować Wam te treści. Jest to post, na który czekało wielu kolekcjonerów, a który od lat jest jednym z bardziej oczekiwanych postów, rozpoczynającym turystyczny sezon i niejako podsumowującym miniony rok..

Pora na głosowanie na "Najładniejszy znaczek turystyczny 2022 roku". Mamy nadzieję, że zwiększająca się po pandemii liczba znaczków w tym roku podniesie frekwencję głosujących osób. 

Zanim jednak na dobre rozkręcimy się z objaśnianiem zasad, nowym fanom znaczków turystycznych przypomnimy, że od 8 lat na początku roku wybieramy najładniejszy znaczek minionego sezonu. Ten najładniejszy wybierany jest spośród wszystkich znaczków turystycznych (ZT), które ukazały się w minionym roku.

Podobnie jak w latach ubiegłych głosujemy tylko poprzez wysłanie wiadomości e-mail. Głosowanie na znaczek roku 2022 podzielone zostało na dwie tury.

  • I tura (głosowanie ogólne) – w terminie od 22 stycznia do 5 lutego
  • II tura – głosowanie zdobywców ZK – w terminie od 7 do 20 lutego

W pierwszej turze głos, na swoim zdaniem 5 najładniejszych ZT minionego roku, może oddać kolekcjoner, czyli posiadacz przynajmniej 1 Znaczka Turystycznego. Wystarczy zastosować się do wytycznych zawartych poniżej i zapoznać z grafikami znaczków z 2022 roku. Lista znaczków wydanych w 2022 roku znajduje się tutaj >>.

Spośród wszystkich nadesłanych głosów wybranych zostanie 10 znaczków z największą ilością punktów i to te znaczki wezmą udział w drugiej turze plebiscytu, którą w całości rozstrzygną kolekcjonerzy ujęci na Liście polskich zdobywców ZK. Więcej o warunkach głosowania w drugiej turze napiszemy w dniu jej rozpoczęcia. Dzisiaj przedstawiamy garść informacji przydatnych podczas I tury.

W pierwszej turze głosujemy na 5 najładniejszych znaczków stosując następujące kryterium:

  1. (ZT nr...) - 5 pkt
  2. (ZT nr...) - 4 pkt
  3. (ZT nr...) - 3 pkt
  4. (ZT nr...) - 2 pkt
  5. (ZT nr...) - 1 pkt

.... imię i nazwisko oddającego głos....

(wystarczy skopiować powyższe zestawienie i wkleić do tekstu e-maila, a zamiast kropek wstawić numer wybranego przez siebie znaczka, zajmie to ok. 30 sekund)

Oddane głosy wysyłamy wyłącznie w dniach od 22 stycznia do 5 lutego na adres web@znaczki-turystyczne.pl podając swoje imię i nazwisko oraz numery znaczków, na które głosujemy - wg powyższej instrukcji. W temacie wiadomości e-mail prosimy wpisać "Najładniejszy Znaczek Roku 2022". Prosimy zwrócić na to szczególną uwagę, aby źle wpisany tytuł wiadomości nie przekierował jej do spamu.

6 lutego opublikujemy wyniki głosowania z pierwszej tury i tego dnia, w jednym komunikacie, podamy dalsze zasady, które znacie już z lat ubiegłych.

W plebiscycie bierze udział 88 znaczków turystycznych. Wszystkie zostały ułożone zgodnie z numeracją. Wszystkie zostały wydane w 2022 roku, choć dwa ostatnie swoją premierę miały w pierwszych dniach 2023 r. Są to jednak znaczki zeszłoroczne.

Podobnie jak w latach ubiegłych wybór z pewnością nie będzie prosty, ale z uwagi na mniejszą niż dawniej ilość znaczków, zdecydowanie łatwiejszy niż w latach ubiegłych. Przypominamy, że jest to zabawa, w której największe znaczenie ma Wasz gust, grafika przedstawiona na krążku, a nie pochodzenie znaczka czy ambicje jakiejś lokalnej grupy. Ma to być najładniejszy Waszym zdaniem znaczek turystyczny, a nie walka o to, by wygrał znaczek z miasteczka "A" lub z województwa "B" czy krążek, który podoba się sąsiadowi. Zachęcamy zatem do głosowania i życzymy miłej zabawy.