627Dziś chcemy Wam pokazać znaczek z miejsca, o którym wiele razy nam wspominaliście w kontekście powstania nowych znaczków. Mowa oczywiście o Ogrodach Hortulus Spectabilis w Dobrzycy.

Tym razem to charakterystyczna wieża widokowa i przyległy do niej ogród wraz z labiryntem są elementami przedstawionymi na znaczku. Mamy nadzieję, że znaczek kolejny raz zaprowadzi Was do magicznej krainy ogrodów.  

Znaczek, który właśnie prezentujemy w sprzedaży pojawi się w ostatnich dniach maja, ale gdyby pojawił się wcześniej, to na pewno Was o tym poinformujemy.  Tymczasem już teraz możecie planować swoje majowe i czerwcowe wycieczki, biorąc pod uwagę nowy punkt na znaczkowej mapie Polski. Zapraszamy do Dobrzycy.

OGRODY HORTULUS SPECTABILIS W DOBRZYCY  No. 735

Ogrody Hortulus Spectabilis udostępniono do zwiedzania w czerwcu 2014 roku. Ogród wchodzi w skład zespołu ogrodów o różnej tematyce i stylistyce mających pełnić rolę oryginalnego miejsca rekreacji i wypoczynku. Centralną część ogrodu stanowi największy na świecie labirynt grabowy. Zajmuje on powierzchnię jednego hektara, a ściany żywopłotu wznoszą się na wysokość 2 metrów. W sercu labiryntu znajduje się oryginalna wieża widokowa, której konstrukcja nawiązuje do podwójnej nici DNA. Wieża ma 20 metrów wysokości, a z jej tarasu widokowego rozpościerają się malownicze widoki na otaczające ją ogrody, ale także na sąsiednie miejscowości, a przy dobrej pogodzie także Morze Bałtyckie. Wokół labiryntu i wieży znajdują się inne tematyczne ogrody jak: magii, energii, czasu i przestrzeni. Znajdziemy w nich m.in. kamienny krąg, a także ogród zegarów, ogród „4 Pory Roku” oraz mieniące się kolorami angielskie rabaty bylinowe i rosarium. Ogrody Hortulus Spectabilis to nie tylko rośliny i ich kompozycje, ale także wkomponowane w całość elementy architektury i sztuki ogrodowej. Dzięki nim ogrody są doskonałym miejscem zabawy, rekreacji i wypoczynku dla osób w każdym wieku.