Czasami pytacie nas o możliwość odbioru przesyłki w tzw. Punkcie Odbioru (może to być UP, sklep czy stacja paliw). Postanowiliśmy uruchomić dla Was tę opcję  testowo na czas do końca czerwca. Dotyczy to tylko przesyłek w przedziale 41 i więcej. Jeżeli komuś ułatwiłoby to realizację zamówień jesteśmy właśnie po to, aby móc Wam to umożliwić.

Od razu jednak uprzedzamy, że ze względu na oprogramowanie aktualnie nie udostępniamy narzędzia na naszej stronie. Podajemy za to prostą instrukcję jak odnaleźć i wybrać punkt odbioru.

Poniżej przedstawiamy w kilku krokach jak to zrobić, aby odebrać paczkę samodzielnie w określonym punkcie. A więc do dzieła.

Wchodzimy na stronę Poczty Polskiej https://odbiorwpunkcie.poczta-polska.pl

Na stronie, która się wyświetli z paska u góry, wybieramy „ZNAJDŹ PUNKT“

Następnie w polu „Wpisz tutaj adres” wpisujemy miejscowość i ulicę (po przecinku), nr domu. Zwróćcie uwagę na miejscowości, które się powtarzają, aby wybrać tę właściwą.

Przykład:

Mieszkamy w Pilicy przy ulicy Strażackiej i chcemy odebrać paczkę w jednym z pobliskich punktów. 

Z prawej strony wyświetla się lista miejsc obsługujących „Punkty odbioru”. Wybieramy właściwy poprzez kliknięcie na niego. Otworzy nam się okienko na mapce.

Do e-maila z zamówionymi znaczkami wpisujemy:
Imię, nazwisko
UP Pilica
ul. Żarnowiecka 46 B
42-436 Pilica

A jeśli chcecie mieć instrukcję zawsze pod ręką, to proponujemy jej wydrukowanie z pliku PDF, który można pobrać tutaj >>