VIII OGÓLNOPOLSKIE SPOTKANIE KOLEKCJONERÓW ZT

Nadeszła pora, aby przedstawić miejsce tegorocznego Ogólnopolskiego Spotkania Kolekcjonerów Znaczków Turystycznych. Jak już zauważyliście na załączonej grafice odbędzie się ono na północy naszego kraju na obszarze Mierzei Wiślanej

Tak więc ósmy raz w gronie znaczkomaniaków, spotykamy się w ramach OSKZT w dniach od 10 do 13 października, a miejscem naszego spotkania będzie Ośrodek Kolonijno - Wypoczynkowy "Syrenka" w miejscowości Stegna.

O wszelkich szczegółach związanych ze spotkaniem (ceny, noclegi, menu itp.) napiszemy  już w komunikacie szczegółowym, który opublikujemy za kilka dni, kiedy już wszystko ustalimy, a to jak wiecie także wymaga czasu, skupienia i negocjacji. Ponadto pracujemy nad tym, abyśmy wspólnie mogli zwiedzić Gdańsk, a to wymaga kolejnych rozmów i ustaleń. Dziś chcieliśmy tylko przedstawić ogólne informacje o miejscu spotkania oraz o terminie.

Spotkanie tradycyjnie rozpocznie się już w czwartek i potrwa aż do niedzieli, przy czym zawsze to podkreślamy, że zarówno czwartek jak i niedziela są w gruncie rzeczy dniami przyjazdu i odjazdu uczestników. Nie oznacza to jednak, że nie można przybyć na miejsce w piątek wieczorem lub nawet w sobotę. Wszystko zależy od możliwości poszczególnych uczestników i od chęci, a nam będzie bardzo miło Was widzieć, bez względu na to ile czasu poświęcicie na spotkanie.

Już teraz zachęcamy do planowania swojego udziału w spotkaniu oraz do śledzenia wszelkich nowości, jakie w tym temacie będę się pojawiały na naszej stronie. Potrzebujemy jeszcze odrobinę czasu na przygotowanie wszystkich informacji, ale niebawem przedstawimy szczegóły i rozpoczniemy zapisy. 

Określenie miejsca tegorocznego spotkania okazało się wyjątkowo trudne. Wierzcie nam, że przeciąganie tego w czasie nie było naszą złą wolą. Jak wiecie nie wszystko można załatwić zdalnie, telefonicznie czy poprzez e-mail, organizacja spotkania wymaga również kontaktu osobistego, a od miejsca organizacji spotkania dzieli nas prawie 700 km. Jak zwykle chcieliśmy zapewnić Wam moc wrażeń i zachęcić do poznania kolejnego regionu kraju. Pomysłów mieliśmy wiele, ale rzeczywistość okazała się brutalna i wiele z naszych typów wykluczyła z gry. Kolejne miejsca albo nie dysponowały odpowiednio rozbudowaną bazą noclegową, albo nie posiadały zaplecza gastronomicznego. Gdzieniegdzie problemem okazał się brak ogrzewania, a jeszcze gdzie indziej zbyt wysokie ceny, a przecież zależy nam na tym, by były one dostępne dla każdego z kolekcjonerów. W niewielkim stopniu w organizacji tego przedsięwzięcia przeszkodziła nam także bieżąca działalność, ale to na szczęście jakoś potrafimy ogarnąć. 

Zaglądajcie zatem na naszą stronę i wypatrujcie charakterystycznych komunikatów.